Антибиотики фото 1, Aptekar.ua

Антибиотики

Антибіотики – одна з найпоширеніших груп лікарських препаратів. Вони застосовуються в терапії інфекційних захворювань бактеріального генезу, але припустимо їх використання й у профілактичних цілях. Від правильно призначених ліків та дотримання пацієнтом усіх приписів лікаря безпосередньо залежить результат антибіотикотерапії. А неправильний прийом протимікробних засобів може спричинити небезпечні ускладнення.

Види антибіотиків

Класифікація антибіотиків досить велика – їх поділяють за багатьма критеріями. Так, за спектром лікувального впливу виділяють:

  • антибіотики широкого спектра дії;
  • препарати вузького діапазону дії.

За хімічним складом протимікробні ліки поділяють на такі групи:

  1. Тетрацикліни. Їх функціональне завдання полягає у порушенні процесу синтезу білків хвороботворних бактерій. Такі ліки ефективні у лікуванні захворювань ЛОР-органів, травного тракту та шкірних покривів.
  2. Пеніциліни. Механізм їхньої дії полягає у порушенні формування клітинних мембран мікробів. Це згодом призводить до повної зупинки зростання мікроорганізмів. Пеніциліни ефективні при гонореї, запаленні легень, ангіні, інфекційних захворюваннях сечовидільної системи.
  3. Цефалоспорини. Це велика група антибактеріальних препаратів, які є замінниками пеніцилінів. Якщо інші з якихось причин не можуть бути використані або лікування не дало очікуваних результатів, вони замінюються медикаментами з групи цефалоспоринів.
  4. Аміноглікозиди. Вони блокують вироблення білків, що у процесі розмноження патогенних бактерій. До їх використання вдаються при туберкульозі, пневмонії, перитоніті та багатьох інших патологіях.

Також виділяють антибіотики фторхінолонового ряду, але класифікація за складом і механізмом дії насправді більш широка.

Лікування антибіотиками – користь чи шкода?

Антибіотикотерапія має і плюси, і мінуси. Однозначно сказати, що протимікробні ліки мають лише позитивні сторони не можна. Так само, як і стверджувати про шкоду від їх прийому.
Користь антибіотиків полягає в тому, що вони допомагають боротися навіть із найважчими бактеріальними інфекціями. У тому числі завдяки застосуванню протимікробних медикаментів можна усунути симптоми гонореї та перевести у фазу ремісії смертельно небезпечну патологію – сифіліс.
Шкода антибактеріальних засобів проявляється у їх здатності знищувати здорову кишкову мікрофлору. Але, з іншого боку, цей недолік характерний лише для системних препаратів. При правильному прийомі антибіотиків відповідно до призначення лікаря побічні реакції виникають нечасто.

Правила антибіотикотерапії: пам'ятка для пацієнта

Щоб лікування антибіотиками було ефективним та безпечним, запам'ятайте кілька важливих правил:

  1. Приймайте ліки в один і той самий час і це допоможе підтримувати стабільну концентрацію активної речовини в крові.
  2. Починайте лікування лише після консультації з лікарем, оскільки дозування, частота застосування та тривалість терапії часто визначаються індивідуально.
  3. Для вибору «правильного» медикаменту необхідно для початку здати матеріал на бакпосів та антибіотикограму: без цього вибір відповідного засобу значно утруднюється.
  4. Ніколи не намагайтеся самостійно коригувати дозу медикаменту: цим можна лише нашкодити своєму організму, до того ж, у такому разі зростає ймовірність розвитку побічних ефектів.
  5. Дуже важливо пройти курс антибіотикотерапії до кінця. Його не можна переривати після появи перших позитивних результатів. В іншому випадку організм виробить резистентність до препарату, і він більше не буде ефективним, якщо виникне необхідність повторного прийому.

Антибіотики в інтернет-магазині «Аптекар»

В інтернет-магазині «Аптекар» можна замовити антибактеріальні препарати високої якості та за доступною ціною. Багато медикаментів мають безрецептурний відпустк, але перед оформленням замовлення на конкретний засіб краще проконсультуватися з лікарем.
Рейтинг найпопулярніших медикаментів:

  1. Ципрофлоксацин Євро. Пігулки для перорального прийому на основі ципрофлоксацину гідрохлориду.
  2. Діацеф. Порошок для виготовлення ін'єкційного розчину. Активна речовина – цефтріаксон натрію.
  3. Деніцеф. Ліофілізат (порошок) для виготовлення розчину для ін'єкцій. Діючою речовиною є цефтріаксон.
  4. Мофлакса. Таблетки перорального прийому, виготовлені на основі моксифлоксацину гідрохлориду.

У каталозі сайту є багато антибіотиків, призначених для місцевого застосування. Це мазі, креми, очні та вушні краплі, а також розчини. Кожен покупець зможе підібрати на сайті інтернет-магазину найоптимальніший для себе варіант.

Другие новости

Все новости