Декасан р-н 0,02% фл. 400мл ДЕКАСАН

Код товару: VМ_11407

Декасан р-н 0,02% фл. 400мл ДЕКАСАН

Код товару:
VМ_11407
Виробник:

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ДЕКАСАН®

(DЕСАSАNUМ)

Склад

діюча речовина: декаметоксин;

1 мл розчину мiстить 0,2 мг декаметоксину;

допомiжнi речовини: натрiю хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група

Антисептичнi та дезінфекційні засоби. Код АТХ D08А.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Декасан чинить антимiкробну протигрибкову дію, концентрується на цитоплазматичнiй мембранi (ЦПМ) мiкробної клiтини i з'єднується з фосфатидними групами лiпiдiв мембрани, порушуючи проникнiсть ЦПМ мiкроорганiзмiв. Декаметоксин має виражений бактерицидний вплив на стафiлококи, стрептококи, дифтерiйну та синьогнiйну палички, капсульнi бактерiї та фунгiцидну дiю на дрiжджi, дрiжджоподiбнi гриби, збудники епiдермофiтiї, трихофiтiї, мiкроспорiї, еритразми, деякi види плiснявих грибiв (аспергiли, пенiцили), протистоцидну дiю на трихомонади, лямблiї, вiрусоцидну дiю на вiруси. Високоактивний вiдносно мiкроорганiзмiв, стiйких до антибіотикiв. Стiйкі до декаметоксину форми при тривалому застосуваннi утворюються повiльно i в незначній кількості. Бактерiостатичнi (фунгiстатичнi) концентрацiї подiбнi до його бактерицидних (фунгiцидних), вiрусоцидних, протистоцидних концентрацiй. У процесi лiкування препаратом підвищується чутливість антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Фармакокінетика.

Препарат практично не всмоктується слизовими оболонками, неушкодженою шкiрою та рановою поверхнею.

Клінічні характеристики

Показання

Лiкування гнiйничкових бактерiальних та грибкових захворювань шкiри, мiкробної екземи, гнiйно-запальних уражень м'яких тканин (абсцеси, карбункули, флегмони, фурункули, гнійнi рани, панарицiї); стоматологiчні захворювання (стоматити, виразково-некротичний гiнгiвiт, дистрофiчно-запальна форма пародонтозу I-II ступеня у стадiї загострення).

Також показаний при абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гiпоплазiї легенiв, ускладненiй нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення, хронiчному тонзилiтi, ангiнi, носiйствi стафiлококiв та дифтерiйних паличок, виразковому колiтi, парапроктитi.

У гiнекологiчнiй практицi — для лiкування кандидозу слизової оболонки пiхви, запальних захворювань генiталiй мiкробного походження, передпологової санацiї пологових шляхiв, лiкування пiсляпологового ендометриту.

Гнійно-запальні захворювання черевної та плевральної порожнин.

Для гiгiєнiчної дезiнфекцiї шкiри рук медперсоналу та гумових рукавичок пiд час обстеження хворих і виконання медичних манiпуляцiй та малих хiрургiчних втручань, передстерилiзацiйної дезiнфекцiї медичних iнструментiв та дiагностичного обладнання з металiв, гуми, полiмерних матерiалiв та скла.

Протипоказання

Iндивiдуальна гіперчутливiсть до компонентiв препарату.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармацевтична: декаметоксин є катiонною поверхнево-активною речовиною, тому вiн несумiсний з милом та iншими анiонними сполуками.

Фармакодинамічна: декаметоксин пiдвищує чутливість антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Особливості застосування

Декаметоксин у концентрацiї, що застосовується в Декасанi®, не має токсичної дiї. Тривале застосування Декасану не спричиняє жодних токсичних реакцiй. Пiдiгрiвання препарату до 38 °С перед застосуванням пiдвищує ефективнiсть дiї. При запальних явищах та при подразненнях шкіри препарат розводити дистильованою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Відсутні застереження щодо застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Відсутні застереження щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосiб застосування та дози.

При гнiйних та грибкових ураженнях шкiри, гнійних ранах розчин застосовувати у виглядi промивань, примочок. Для лiкування проктиту i виразкового колiту теплий розчин вводити у виглядi клiзм по 50–100 мл 2 рази на добу до повного зникнення ознак гострого запалення. Норицi при хронiчному парапроктитi промивати Декасаном® щодня протягом 3–4 дiб. Для промивання сечового мiхура у дорослих пацієнтів розчин декаметоксину застосовувати пiсля попереднього розведення 1:7 очищеною водою у дозi 500–600 мл (на курс лiкування 7–20 промивань).

Ураження слизової оболонки порожнини рота лiкувати шляхом аплiкацiї по
25–50 мл протягом 10–15 хвилин або полоскання (100–150 мл). Дистрофiчно-запальну форму пародонтозу I-II ступеня у стадiї загострення лiкувати шляхом iригацiї теплим розчином патологiчних карманiв ясен (50–70 мл) або аплiкацiй на ясна до затухання запальних явищ. Хворим з кандидозним ураженням слизової оболонки рота, виразково-некротичним гiнгiвiтом призначати полоскання порожнини рота (100–150 мл) 4 рази на добу протягом 5–10 днiв.

Лiкування кандидозу мигдаликiв, хронiчного тонзилiту проводити промиванням лакун пiднебiнних мигдаликiв (50–75 мл на промивання).

Санацiю носiїв стафiлококу, дифтерiйної палички проводити шляхом полоскання розчином зiва, промивання лакун, зрошування носоглотки, мигдаликiв. Лакуни промивати 3–5 разiв через день.

У дорослих при абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гіпоплазiї легень, ускладнених нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення Декасан® вводити ендобронхiально:

 • через мiкротрахеостому по 25–50 мл 1–2 рази на добу; через трансназальний катетер по
  5–10 мл 1 раз на добу;
 • методом ультразвукових iнгаляцiй по 5–10 мл 1–2 рази на добу;
 • за допомогою лаважу трахеобронхiального дерева в об'ємi 100 мл.

Тривалiсть лiкування — 2–4 тижнi.

При лікуванні гнійно-запальних захворювань черевної та плевральної порожнин уражену ділянку заповнювати до країв Декасаном® з експозицією не менше 10 хвилин. При необхідності, у тому числі при ушиванні «наглухо» (без дренажу), проводити багаторазове заповнення операційної порожнини з подальшим видаленням розчину до чистих промивних вод. Проточно-промивальне дренування порожнини виконувати за допомогою дренажів або пункційним методом.

Для лiкування мiкробних та грибкових трихомонадних уражень слизової оболонки пiхви Декасан® використовувати у виглядi спринцювань (50–100 мл пiдiгрiтого до 38 °С препарату 3 рази на добу). У такий же спосiб проводити передпологову санацiю пологових шляхiв одноразово. Лiкування пiсляпологового ендометриту здiйснювати шляхом промивання теплим препаратом порожнини матки (150–200 мл) 2 рази на добу.

Знезаражування шкiри рук та гумових рукавичок проводити шляхом нанесення 5–10 мл препарату на попередньо вимиту поверхню, що пiдлягає дезінфекцiї, протягом 5 хвилин.


Очищенi медичнi iнструменти, загубники, трубки та обладнання дезінфiкувати шляхом занурення у розчин на 30 хвилин.

Діти.

Застосовувати для лікування дітей віком від 12 років з хронiчним бронхiтом у фазi загострення, методом ультразвукових інгаляцій по 5–10 мл 1–2 рази на добу. При інших показаннях досвід застосування дітям віком до 18 років відсутній.

Передозування

У зв’язку з вiдсутнiстю всмоктування передозування не спостерiгається.

Побiчні реакції.

У поодиноких випадках у деяких пацієнтів можлива підвищена iндивiдуальна чутливість. У таких осiб після застосування препарату можлива поява висипань на шкiрi, печіння, сухості, свербежу та інших місцевих алергічних реакцій, при ендобронхiальному введеннi може з’являтися вiдчуття жару за грудниною, що минає через 20–30 хвилин пiсля закiнчення процедури.

Термiн придатності. 3 роки.

Умови зберiгання

Зберігати у недоступному для дiтей і захищеному вiд свiтла мiсцi при температурі не вище 25 ° С. Не заморожувати.

Упаковка

По 50 мл або 100 мл, або 200 мл, або 400 мл у пляшках скляних. По 50 мл або 100 мл, або 250 мл, або 500 мл, або 1000 мл, або 2000 мл, або 3000 мл, або 5000 мл у контейнерах полімерних. По 2 мл або 5 мл у контейнері однодозовому; по 10 контейнерів у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 18030, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 108, тел. (044) 281–01–01

Аптека 67 - Віталюкс

Київ, вул. Велика Васильківська, 72 (ТЦ "Олімпійський"), НУЛЬОВИЙ ПОВЕРХ
10:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 124 - Аптекарь

Київ, вул. Саксаганського, 42
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека №А099 Київська обл., м.Київ, вул.Петра Вершигори, 1

Киев, 1
Упаковка

Аптека 87 - Віталюкс

Київ, вул. Ревуцького, 9
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 60 - Віталюкс

Київ, вул. Харченка 31
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 89 - Віталюкс

Київ, вул. Тимошенко 18
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 68 - Віталюкс

Київ, вул. Якуба Коласа, 15
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 38 - Аптекар

Київ, вул. Лариси Руденко, 11Б
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 65 - Віталюкс

Київ, Столичне шосе, 103, ТЦ Атмосфера
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 83 - Віталюкс

Київ, вул. Павлівськая, 17
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 97 - Аптекар

Київ, вул. Драгоманова, 38А
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 98 - Аптекар

Київ, вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 40
08:00 - 21:00
Упаковка
Думка експерта
[
 {
  "eo_id": "2715540806583714834",
  "e_id": "2574231065224807794",
  "eo_text_ua": "

Думка експерта про Декасан р-р 0,02% фл. 400 мл Юрія-Фарм

Декасан — лікарський препарат, що має бактерицидну, фунгіцидну, антипротозойну та вірусоцидну дію. Протимікробні властивості розчину пов'язані зі здатністю активної речовини декаметоксину порушувати проникність цитоплазматичної мембрани патогенів, що призводить до їхньої загибелі.
Лікарський засіб ефективний у терапії захворювань, викликаних наступними хвороботворними мікроорганізмами:

 • бактеріями (стафілококи, стрептококи, дифтерійна паличка, капсульні бактерії, синьогнійна паличка);
 • грибами (дерматофіти, трихофіти, епідермофіти, деякі дріжджоподібні та плісняві гриби);
 • найпростішими (трихомонади, лямблії).

Розчин Декасан активно використовується у всіх галузях медицини для лікування інфекційно-запальних процесів:

 • у дерматології – гнійничкові ураження шкіри, мікробна екзема;
 • у хірургії - гнійне запалення м'яких тканин (панарій, фурункул, флегмона і т.д.);
 • у стоматології - у терапії стоматиту, дистрофічно-запальних пародонтозів, виразково-некротичного гінгівіту);
 • в пульмонології - бронхоектатична хвороба, абсцес легені, кістозна гіпоплазія легені, що нагноилася;
 • у ЛОР-практиці – ангіни, хронічні тонзиліти, носійство стафілокока та збудника дифтерії;
 • у гастроентерології та проктології - парапроктит, виразковий коліт, перитоніти різного походження;
 • у гінекології - вагінальний кандидоз, бактеріальні вульвіти, післяпологовий ендометрит;
 • в урології - цистит, простатит, уретрит.

Зрошення розчином застосовують у післяопераційному періоді після хірургічних втручань на сечовому міхурі, для передпологової та передопераційної санації родових шляхів.
Як дезінфікуючий засіб Декасан використовується для обробки шкіри рук персоналу медичних закладів, хірургічного інструментарію та лабораторного обладнання. Антисептичний розчин можна застосовувати також для промивань порожнин і лакун, у клізмі, у вигляді аплікацій, для зрошення та полоскання ротової порожнини, ендотрахеально та трансназально.
Перевагою Декасану є повільне формування резистентних до декаметоксину штамів, через що немає необхідності підвищення терапевтичної концентрації діючої речовини. Крім того, концентрація декаметоксину в розчині не є токсичною для організму людини, у тому числі при тривалому застосуванні.
", "eo_text_ru": "

Мнение эксперта о Декасан р-р 0,02% фл. 400 мл Юрия-Фарм

Декасан — лекарственный препарат, обладающий бактерицидным, фунгицидным, антипротозойным и вирусоцидным действием. Противомикробные свойства раствора связаны со способностью активного вещества декаметоксина нарушать проницаемость цитоплазматической мембраны патогенов, что приводит к их гибели.
Лекарственное средство эффективно в терапии заболеваний, вызванных следующими болезнетворными микроорганизмами:

 • бактериями (стафилококки, стрептококки, дифтерийная палочка, капсульные бактерии, синегнойная палочка);
 • грибами (дерматофиты, трихофиты, эпидермофиты, некоторые дрожжеподобные и плесневые грибы);
 • простейшими (трихомонады, лямблии).

Раствор Декасан активно используется во всех отраслях медицины для лечения инфекционно-воспалительных процессов:

 • в дерматологии — гнойничковые поражения кожи, микробная экзема;
 • в хирургии — гнойное воспаление мягких тканей (панариций, фурункул, флегмона и т.д.);
 • в стоматологии — в терапии стоматита, дистрофически-воспалительных пародонтозов, язвенно-некротического гингивита);
 • в пульмонологии — бронхоэктатическая болезнь, абсцесс легкого, нагноившаяся кистозная гипоплазия легкого;
 • в ЛОР-практике — ангины, хронические тонзиллиты, носительство стафилококка и возбудителя дифтерии;
 • в гастроэнтерологии и проктологии — парапроктит, язвенный колит, перитониты различного происхождения;
 • в гинекологии — вагинальный кандидоз, бактериальные вульвиты, послеродовой эндометрит;
 • в урологии — цистит, простатит, уретрит.

Орошение раствором применяют в постоперационном периоде после хирургических вмешательств на мочевом пузыре, для предродовой и предоперационной санации родовых путей.
Как дезинфицирующее средство, Декасан используется для обработки кожи рук персонала медицинских учреждений, хирургического инструментария и лабораторного оборудования. Антисептический раствор можно применять также для промываний полостей и лакун, в клизме, в виде аппликаций, для орошения и полоскания ротовой полости, эндотрахеально и трансназально.
Преимуществом Декасана является медленное формирование резистентных к декаметоксину штаммов, из-за чего нет необходимости в повышении терапевтической концентрации действующего вещества. Кроме того, концентрация декаметоксина в растворе не является токсичной для организма человека, в том числе при его длительном применении.
", "files": null, "cdate": "2021-11-26 16:45:21.059", "uid": "2466209934727972021", "editor_id": null, "editor_date": null, "id": "2715540806583714834", "filelist": null } ]
Хорімарко Тетяна Юріївна
Провізор
Опыт работы в фармации более 25 лет из них около 20 лет зав. аптекой.
"

Мнение эксперта о Декасан р-р 0,02% фл. 400 мл Юрия-Фарм

Декасан — лекарственный препарат, обладающий бактерицидным, фунгицидным, антипротозойным и вирусоцидным действием. Противомикробные свойства раствора связаны со способностью активного вещества декаметоксина нарушать проницаемость цитоплазматической мембраны патогенов, что приводит к их гибели.
Лекарственное средство эффективно в терапии заболеваний, вызванных следующими болезнетворными микроорганизмами:

 • бактериями (стафилококки, стрептококки, дифтерийная палочка, капсульные бактерии, синегнойная палочка);
 • грибами (дерматофиты, трихофиты, эпидермофиты, некоторые дрожжеподобные и плесневые грибы);
 • простейшими (трихомонады, лямблии).

Раствор Декасан активно используется во всех отраслях медицины для лечения инфекционно-воспалительных процессов:

 • в дерматологии — гнойничковые поражения кожи, микробная экзема;
 • в хирургии — гнойное воспаление мягких тканей (панариций, фурункул, флегмона и т.д.);
 • в стоматологии — в терапии стоматита, дистрофически-воспалительных пародонтозов, язвенно-некротического гингивита);
 • в пульмонологии — бронхоэктатическая болезнь, абсцесс легкого, нагноившаяся кистозная гипоплазия легкого;
 • в ЛОР-практике — ангины, хронические тонзиллиты, носительство стафилококка и возбудителя дифтерии;
 • в гастроэнтерологии и проктологии — парапроктит, язвенный колит, перитониты различного происхождения;
 • в гинекологии — вагинальный кандидоз, бактериальные вульвиты, послеродовой эндометрит;
 • в урологии — цистит, простатит, уретрит.

Орошение раствором применяют в постоперационном периоде после хирургических вмешательств на мочевом пузыре, для предродовой и предоперационной санации родовых путей.
Как дезинфицирующее средство, Декасан используется для обработки кожи рук персонала медицинских учреждений, хирургического инструментария и лабораторного оборудования. Антисептический раствор можно применять также для промываний полостей и лакун, в клизме, в виде аппликаций, для орошения и полоскания ротовой полости, эндотрахеально и трансназально.
Преимуществом Декасана является медленное формирование резистентных к декаметоксину штаммов, из-за чего нет необходимости в повышении терапевтической концентрации действующего вещества. Кроме того, концентрация декаметоксина в растворе не является токсичной для организма человека, в том числе при его длительном применении.
"
"

Думка експерта про Декасан р-р 0,02% фл. 400 мл Юрія-Фарм

Декасан — лікарський препарат, що має бактерицидну, фунгіцидну, антипротозойну та вірусоцидну дію. Протимікробні властивості розчину пов'язані зі здатністю активної речовини декаметоксину порушувати проникність цитоплазматичної мембрани патогенів, що призводить до їхньої загибелі.
Лікарський засіб ефективний у терапії захворювань, викликаних наступними хвороботворними мікроорганізмами:

 • бактеріями (стафілококи, стрептококи, дифтерійна паличка, капсульні бактерії, синьогнійна паличка);
 • грибами (дерматофіти, трихофіти, епідермофіти, деякі дріжджоподібні та плісняві гриби);
 • найпростішими (трихомонади, лямблії).

Розчин Декасан активно використовується у всіх галузях медицини для лікування інфекційно-запальних процесів:

 • у дерматології – гнійничкові ураження шкіри, мікробна екзема;
 • у хірургії - гнійне запалення м'яких тканин (панарій, фурункул, флегмона і т.д.);
 • у стоматології - у терапії стоматиту, дистрофічно-запальних пародонтозів, виразково-некротичного гінгівіту);
 • в пульмонології - бронхоектатична хвороба, абсцес легені, кістозна гіпоплазія легені, що нагноилася;
 • у ЛОР-практиці – ангіни, хронічні тонзиліти, носійство стафілокока та збудника дифтерії;
 • у гастроентерології та проктології - парапроктит, виразковий коліт, перитоніти різного походження;
 • у гінекології - вагінальний кандидоз, бактеріальні вульвіти, післяпологовий ендометрит;
 • в урології - цистит, простатит, уретрит.

Зрошення розчином застосовують у післяопераційному періоді після хірургічних втручань на сечовому міхурі, для передпологової та передопераційної санації родових шляхів.
Як дезінфікуючий засіб Декасан використовується для обробки шкіри рук персоналу медичних закладів, хірургічного інструментарію та лабораторного обладнання. Антисептичний розчин можна застосовувати також для промивань порожнин і лакун, у клізмі, у вигляді аплікацій, для зрошення та полоскання ротової порожнини, ендотрахеально та трансназально.
Перевагою Декасану є повільне формування резистентних до декаметоксину штамів, через що немає необхідності підвищення терапевтичної концентрації діючої речовини. Крім того, концентрація декаметоксину в розчині не є токсичною для організму людини, у тому числі при тривалому застосуванні.
"

Думка експерта про Декасан р-р 0,02% фл. 400 мл Юрія-Фарм

Декасан — лікарський препарат, що має бактерицидну, фунгіцидну, антипротозойну та вірусоцидну дію. Протимікробні властивості розчину пов'язані зі здатністю активної речовини декаметоксину порушувати проникність цитоплазматичної мембрани патогенів, що призводить до їхньої загибелі.
Лікарський засіб ефективний у терапії захворювань, викликаних наступними хвороботворними мікроорганізмами:

 • бактеріями (стафілококи, стрептококи, дифтерійна паличка, капсульні бактерії, синьогнійна паличка);
 • грибами (дерматофіти, трихофіти, епідермофіти, деякі дріжджоподібні та плісняві гриби);
 • найпростішими (трихомонади, лямблії).

Розчин Декасан активно використовується у всіх галузях медицини для лікування інфекційно-запальних процесів:

 • у дерматології – гнійничкові ураження шкіри, мікробна екзема;
 • у хірургії - гнійне запалення м'яких тканин (панарій, фурункул, флегмона і т.д.);
 • у стоматології - у терапії стоматиту, дистрофічно-запальних пародонтозів, виразково-некротичного гінгівіту);
 • в пульмонології - бронхоектатична хвороба, абсцес легені, кістозна гіпоплазія легені, що нагноилася;
 • у ЛОР-практиці – ангіни, хронічні тонзиліти, носійство стафілокока та збудника дифтерії;
 • у гастроентерології та проктології - парапроктит, виразковий коліт, перитоніти різного походження;
 • у гінекології - вагінальний кандидоз, бактеріальні вульвіти, післяпологовий ендометрит;
 • в урології - цистит, простатит, уретрит.

Зрошення розчином застосовують у післяопераційному періоді після хірургічних втручань на сечовому міхурі, для передпологової та передопераційної санації родових шляхів.
Як дезінфікуючий засіб Декасан використовується для обробки шкіри рук персоналу медичних закладів, хірургічного інструментарію та лабораторного обладнання. Антисептичний розчин можна застосовувати також для промивань порожнин і лакун, у клізмі, у вигляді аплікацій, для зрошення та полоскання ротової порожнини, ендотрахеально та трансназально.
Перевагою Декасану є повільне формування резистентних до декаметоксину штамів, через що немає необхідності підвищення терапевтичної концентрації діючої речовини. Крім того, концентрація декаметоксину в розчині не є токсичною для організму людини, у тому числі при тривалому застосуванні.