Детралекс 1000 мг табл. №30

Код товару: VS_014290

Детралекс 1000 мг табл. №30

Код товару:
VS_014290
Виробник:

ІНСТРУКЦІЯ


для медичного застосування препарату


ДЕТРАЛЕКС® 1000 мг


(DETRALEX® 1000 mg)


Склад:


діюча речовина: мікронізована очищена флавоноїдна фракція (діосмін + флавоноїди у вигляді гесперидину);

1 таблетка містить: 1000 мг мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції, яка містить 900 мг діосміну (90 %) і 100 мг флавоноїдів у вигляді гесперидину (10 %);

допомiжнi речовини: целюлоза мікрокристалічна, желатин, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят (тип А), тальк, вода очищена;

плівкова оболонка: гліцерин, гіпромелоза, макрогол 6000, магнію стеарат, заліза оксид червоний (Е 172), натрію лаурилсульфат, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172).

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості

таблетка довгастої форми, вкрита плівковою оболонкою оранжево-рожевого кольору, з насічкою з обох боків.

Фармакотерапевтична група.

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди. Діосмін, комбінації. Код ATX С05С A53.

Фармакологiчнi властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакологія

Детралекс® 1000 мг чинить венотонічну та ангіопротекторну дію, зменшує розтяжність вен та веностаз, покращує мікроциркуляцію, знижує проникність капілярів та підвищує їх резистентність, а також поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи лімфатичний відтік.

Доклінічна фармакологія

Експериментальне дослідження на тваринах з використанням моделі «ішемія/реперфузія» показало, що застосування мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції має більш виражену ефективність у зменшенні проникності судинної стінки та виходу плазми крові порівняно з простим діосміном. Цей результат обумовлений наявністю захисної дії на мікроциркуляцію у флавоноїдів, таких як гесперидин, діосметин, лінарин та ізоройфолін, які входять до складу фракції і виражені у вигляді гесперидину. Зменшення проникливості судинної стінки та виходу плазми крові, яке спостерігалось при застосуванні мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції, є більш суттєвим ніж те, що спостерігалось при застосуванні простого діосміну та кожного компонента флавоноїдної фракції окремо.

Клінічна фармакологія

Зазначені вище фармакологічні властивості були підтверджені у подвійних сліпих плацебо-контрольованих дослідженнях з використанням методів, за допомогою яких можна визначити вплив препарату на венозну гемодинаміку.

Співвідношення «доза – ефект»

Статистично достовірний дозозалежний ефект лікарського засобу був встановлений відповідно до таких венозних плетизмографічних параметрів: венозний об’єм, венозна розтяжність та час венозного відтоку. Оптимальне співвідношення «доза – ефект» досягалося при прийомі 1000 мг на добу.

Венотонічна активність

Детралекс® 1000 мг підвищує венозний тонус: за допомогою венозної оклюзійної плетизмографії було продемонстровано зменшення часу венозного відтоку.

Мікроциркуляторна активність

У подвійних сліпих плацебо-контрольованих дослідженнях було продемонстровано статистично достовірну різницю між застосуванням препарату та плацебо. У пацієнтів із симптомами ламкості капілярів лікування збільшило їх резистентність, що було визначено за допомогою ангіостереометрії.

Препарат також зменшує взаємодію лейкоцитів та ендотелію, адгезію лейкоцитів у посткапілярних венулах. Це знижує пошкоджувальну дію медіаторів запалення на стінки вен і стулки клапанів вен.

У клінічній практиці

У подвійних сліпих плацебо-контрольованих дослідженнях було показано терапевтичну активність препарату у флебології при лікуванні функціональної та органічної хронічної венозної недостатності нижніх кінцівок, а також у проктології при лікуванні геморою.

Фармакокінетика.

Виведення діючої речовини відбувається головним чином з фекаліями. Через сечу виводиться в середньому 14 % прийнятої дози.

Період напіввиведення становить 11 годин.

Препарат активно метаболізується, що підтверджується наявністю різних фенольних кислот у сечі.

Клінічні характеристики.

Показання.

Симптоматичне лікування венолімфатичної недостатності (важкість у ногах, біль, нічні судоми, набряки, трофічні порушення, включаючи варикозні виразки).

Симптоматичне лікування геморою.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої або будь-якої допоміжної речовини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження щодо взаємодії не проводилися. Протягом післяреєстраційного застосування препарату дотепер не повідомлялося про жодні клінічно значущі взаємодії з лікарськими засобами.

Особливості застосування.

Застосування цього лікарського засобу при гострому геморої не замінює специфічної терапії та не перешкоджає лікуванню інших проктологічних захворювань. У разі якщо упродовж короткого курсу лікування симптоми не зникають швидко, слід провести проктологічне обстеження та переглянути терапію.

При порушеннях венозного кровообігу більш ефективним є поєднання терапії з дотриманням таких рекомендацій щодо способу життя:

·          уникати занадто довгого знаходження на сонці, тривалого перебування на ногах, надлишкової маси тіла;


·          ходити пішки та у деяких випадках носити спеціальні панчохи для покращення кровообігу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Дані щодо застосування мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції вагітними жінками відсутні або їх кількість обмежена.

Дослідження на тваринах не продемонстрували репродуктивної токсичності.

В якості запобіжного заходу бажано уникати застосування препарату протягом періоду вагітності.

Годування груддю

Невідомо, чи проникає діюча речовина або її метаболіти у грудне молоко.

Ризик для новонароджених/немовлят виключати не можна.

Рішення щодо припинення годування груддю або припинення/утримання від терапії даним лікарським засобом слід приймати, враховуючи користь від годування груддю для дитини та користь від лікування для матері.

Фертильність

Дослідження репродуктивної токсичності на тваринах показали відсутність впливу на фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження щодо впливу флавоноїдної фракції на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами не проводились. Однак, відповідно до загального профілю безпеки флавоноїдної фракції, Детралекс® 1000 мг не впливає або має незначний вплив на цю здатність. У разі виявлення побічної дії препарату (див. розділ «Побічні реакції») необхідно бути обережними.

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

Насічка на таблетці призначена виключно для поділу таблетки для полегшення ковтання, але не для поділу на рівні дози.

Призначається дорослим.

Тривалість терапії визначає лікар залежно від показання до застосування та перебігу захворювання.

Венолімфатична недостатність

Рекомендована доза препарату становить 1 таблетку на добу вранці під час їди.

Гемороїдальна хвороба

Лікування епізодів гострого геморою: по 3 таблетки на добу упродовж 4 днів, потім по 2 таблетки на добу протягом наступних 3 днів. Приймати під час їди. Добову кількість таблеток розподілити на 2-3 прийоми. Підтримуюча терапія - 1 таблетка на добу.

Діти.

Дані щодо застосування препарату Детралекс® 1000 мг дітям відсутні.

Передозування.

Симптоми

Існує обмежена кількість даних щодо випадків передозування при застосуванні даного лікарського засобу. Найчастішими побічними реакціями, про які повідомлялося при передозуванні, були реакції з боку шлунково-кишкового тракту (такі як діарея, нудота, біль в абдомінальній ділянці) та реакції з боку шкіри (такі як свербіж, висипання).

Лікування

Лікування при передозуванні має включати терапію клінічних симптомів.

Побічні реакції.

Під час клінічних досліджень при застосуванні мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції спостерігалися побічні ефекти помірної інтенсивності, головним чином з боку кишково-шлункового тракту (діарея, диспепсія, нудота, блювання).

Повідомлялося про нижчезазначені побічні реакції, які за частотою розподілені таким чином: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100, < 1/10); нечасто (≥ 1/1000, < 1/100); рідко (≥ 1/10000, < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); частота невідома (неможливо визначити за наявною інформацією).

З боку нервової системи: рідко: запаморочення, головний біль, нездужання.

З боку шлунково-кишкового тракту: часто: діарея, диспепсія, нудота, блювання; нечасто: коліт; частота невідома*: біль в абдомінальній ділянці.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: рідко: свербіж, висипання, кропив’янка; частота невідома*: ізольований набряк обличчя, губ, повік, у виняткових випадках - набряк Квінке.

* Постмаркетингові спостереження.

Звіт про підозрювані побічні реакції

Звітування про підозрювані побічні реакції у післяреєстраційний період є важливим. Це дає змогу вести безперервний моніторинг співвідношення користі/ризику застосування препарату. Спеціалісти в галузі охорони здоров’я зобов’язані повідомляти через національну систему звітності про будь-які випадки підозрюваних побічних реакцій.

Термін придатності.

4 роки.

Умови зберігання.

Не потребує особливих умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 9 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги та ПВХ-плівки; по 2 блістери в коробці з картону.

По 10 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги та ПВХ-плівки; по 3 блістери в коробці з картону.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Лабораторії Серв’є Індастрі/Les Laboratoires Servier Іndustrie.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

905 рут де Саран, 45520 Жіді, Франція/905 route de Saran, 45520 Gidy, France.

Заявник.

ЛЄ ЛАБОРАТУАР СЕРВ’Є/Les Laboratoires Servier.

Місцезнаходження заявника.

50, рю Карно, 92284 Сюрен Седекс, Франція/50, rue Carnot, 92284 Suresnes Сedex, France.

Представник заявника в Україні.

Представництво «ЛЄ ЛАБОРАТУАР СЕРВ’Є».

Місцезнаходження представника заявника.

Вул. Бульварно-Кудрявська, б. 24, м. Київ, 01054, Україна,

тел.: (044) 490 3441, факс: (044) 490 3440.

Аптека 81 - Віталюкс

Київ, пр-т Голосіївський, 15
05:00 - 23:00
Упаковка

Аптека 64 - Віталюкс

Київ, вул. Ахматової Анни, 9/18
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 122 - Аптекарь

Київ, вул. Щусєва 27/4
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 124 - Аптекарь

Київ, вул. Саксаганського, 42
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 127 - Аптекар

Київ, вул. Жилянська, 69/71
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 67 - Віталюкс

Київ, вул. Велика Васильківська, 72 (ТЦ "Олімпійський"), НУЛЬОВИЙ ПОВЕРХ
10:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 86 - Віталюкс

Київ, вул. Воскресенська, 12В
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 87 - Віталюкс

Київ, вул. Ревуцького, 9
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 60 - Віталюкс

Київ, вул. Харченка 31
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 72 - Віталюкс

Київ, вул. Бальзака, 2
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 89 - Віталюкс

Київ, вул. Тимошенко 18
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 1 - Аптекар

Київ, вул. Радунська, 5А
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 39 - Аптекар

Київ, вул. Миколи Лаврухіна, 4
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 5 - Аптекар

Київ, вул. Радунська, 13-А
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека №А099 Київська обл., м.Київ, вул.Петра Вершигори, 1

Киев, 1
Упаковка

Аптека 71 - Віталюкс

Київ, вул. Ломоносова 58А
05:00 - 23:00
Упаковка

Аптека 66 - Віталюкс

Київ, вул. Дяченка, 13
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 68 - Віталюкс

Київ, вул. Якуба Коласа, 15
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 80 - Віталюкс

Київ, вул. Велика Окружна, 4
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 12 - Аптекар

Київ, вул. Академіка Білецького, 1/3
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека №120- Аптекарь

Київ, вул.Гната Юри
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 14 - Аптекар

Київ, вул. Гната Юри, 7
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 21 - Аптекар

Київ, вул. Антоновича, 170/172
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 38 - Аптекар

Київ, вул. Лариси Руденко, 11Б
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 65 - Віталюкс

Київ, Столичне шосе, 103, ТЦ Атмосфера
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 76 - Віталюкс

Київ, вул. Миколайчука, 7А
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 83 - Віталюкс

Київ, вул. Павлівськая, 17
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 123 - Аптекарь

Київ, вул.Велика Васильківська, 47
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 97 - Аптекар

Київ, вул. Драгоманова, 38А
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 98 - Аптекар

Київ, вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 40
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 53 - Аптекар

Київ, проспект С. Бандери, 26В
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 104 - Аптекарь

Київ, вул. Яблунева, 13А
09:00 - 20:00
Упаковка
Інформація відсутня
Думка експерта
[
 {
  "eo_id": "2587807713891190537",
  "e_id": "2519732457662580440",
  "eo_text_ua": "
Детралекс 1000 мг табл. №30
Детралекс - це натуральний препарат, до складу якого входить мікронізована очищена фракція флавоноїдів (Моффіт), в тому числі діосмін. Відноситься препарат до групи венотоніків і ангиопротекторів. Моффіт надає різні терапевтичні ефекти на структуру і функцію кровоносних судин:

 • знижує експресію прозапальних цитокінів;
 • зменшує проникність стінки;
 • стабілізує архітектоніку;
 • перешкоджає некрозу капілярів сосочкового шару шкіри.

Одним з унікальних доведених механізмів дії Моффіту служить підвищення стійкості венозних клапанів до хронічної флебогіпертензіі. Детралекс рекомендовано застосовувати в комплексній терапії:

 • венозного тромбозу;
 • хронічної венозної недостатності;
 • варикотромбофлебіту;
 • венозних трофічних виразок;
 • після різних варіантів хірургічного та флебосклерозіруючого лікування варикозної хвороби;
 • геморою;
 • позаниркової портальної гіпертензії;
 • діабетичної ретинопатії та ін.

Встановлено, що Детралекс має виражену ендотеліопротективну і антиагрегантну дію, що перевершує в максимальній добовій терапевтичній дозі ефективність інших флеботоніків.
Механізм дії Детралекса проявляється на рівні всіх ланок патологічного ланцюга:

 • підвищення тонусу стінки вен і лімфатичних судин;
 • зміцнення стінки вен і нормалізація її проникності;
 • усунення запального процесу;
 • руйнування і виведення білків;
 • збільшення числа лімфатичних судин, що знижує вираженість набряків;
 • покращує стан ендотелію, що запобігає утворенню тромбів;
 • прискорює регенерацію і нормалізує трофічні процеси в тканинах.

При цьому частота небажаних побічних реакцій при вивченні Моффіту була порівнянною з плацебо. Також отримані результати впливу Моффіту на регенерацію тканин. Наприклад, призначення Детралекса курсом тривалістю 6 місяців на додаток до компресійної терапії значимо прискорило загоєння венозних трофічних виразок.
", "eo_text_ru": "
Детралекс 1000 мг табл. №30
Детралекс – это натуральный препарат, в состав которого входит микронизированная очищенная фракция флавоноидов (МОФФ), в том числе диосмин. Относится препарат к группе венотоников и ангиопротекторов. МОФФ оказывает различные терапевтические эффекты на структуру и функцию кровеносных сосудов:

 • снижает экспрессию провоспалительных цитокинов;
 • уменьшает проницаемость стенки;
 • стабилизирует архитектонику;
 • препятствует некрозу капилляров сосочкового слоя кожи.

Одним из уникальных доказанных механизмов действия МОФФ служит повышение устойчивости венозных клапанов к хронической флебогипертензии. Детралекс рекомендовано применять в комплексной терапии:

 • венозного тромбоза;
 • хронической венозной недостаточности;
 • варикотромбофлебита;
 • венозных трофических язв;
 • после различных вариантов хирургического и флебосклерозирующего лечения варикозной болезни;
 • геморроя;
 • внепочечной портальной гипертензии;
 • диабетической ретинопатии и др.

Установлено, что Детралекс обладает выраженным эндотелиопротективным и антиагрегантным действием, превосходящим в максимальной суточной терапевтической дозе эффективность других флеботоников.
Механизм действия Детралекса проявляется на уровне всех звеньев патологической цепи:

 • повышение тонуса стенки вен и лимфатических сосудов;
 • укрепление стенки вен и нормализация ее проницаемости;
 • устранение воспалительного процесса;
 • разрушение и выведение белков;
 • увеличение числа лимфатических сосудов, что снижает выраженность отеков;
 • улучшает состояние эндотелия, что предупреждает образование тромбов;
 • ускоряет регенерацию и нормализует трофические процессы в тканях.

При этом частота нежелательных побочных реакций при изучении МОФФ была сопоставимой с плацебо. Также получены результаты влияния МОФФ на регенерацию тканей. Например, назначение Детралекса курсом продолжительностью 6 месяцев в дополнение к компрессионной терапии значимо ускорило заживление венозных трофических язв.

", "files": null, "cdate": "2021-06-03 12:03:44.273", "uid": "2537126050500969933", "editor_id": null, "editor_date": null, "id": "2587807713891190537", "filelist": null } ]
Лобанов Андрій Ігорович
Провізор
"
Детралекс 1000 мг табл. №30
Детралекс – это натуральный препарат, в состав которого входит микронизированная очищенная фракция флавоноидов (МОФФ), в том числе диосмин. Относится препарат к группе венотоников и ангиопротекторов. МОФФ оказывает различные терапевтические эффекты на структуру и функцию кровеносных сосудов:

 • снижает экспрессию провоспалительных цитокинов;
 • уменьшает проницаемость стенки;
 • стабилизирует архитектонику;
 • препятствует некрозу капилляров сосочкового слоя кожи.

Одним из уникальных доказанных механизмов действия МОФФ служит повышение устойчивости венозных клапанов к хронической флебогипертензии. Детралекс рекомендовано применять в комплексной терапии:

 • венозного тромбоза;
 • хронической венозной недостаточности;
 • варикотромбофлебита;
 • венозных трофических язв;
 • после различных вариантов хирургического и флебосклерозирующего лечения варикозной болезни;
 • геморроя;
 • внепочечной портальной гипертензии;
 • диабетической ретинопатии и др.

Установлено, что Детралекс обладает выраженным эндотелиопротективным и антиагрегантным действием, превосходящим в максимальной суточной терапевтической дозе эффективность других флеботоников.
Механизм действия Детралекса проявляется на уровне всех звеньев патологической цепи:

 • повышение тонуса стенки вен и лимфатических сосудов;
 • укрепление стенки вен и нормализация ее проницаемости;
 • устранение воспалительного процесса;
 • разрушение и выведение белков;
 • увеличение числа лимфатических сосудов, что снижает выраженность отеков;
 • улучшает состояние эндотелия, что предупреждает образование тромбов;
 • ускоряет регенерацию и нормализует трофические процессы в тканях.

При этом частота нежелательных побочных реакций при изучении МОФФ была сопоставимой с плацебо. Также получены результаты влияния МОФФ на регенерацию тканей. Например, назначение Детралекса курсом продолжительностью 6 месяцев в дополнение к компрессионной терапии значимо ускорило заживление венозных трофических язв.

"
"
Детралекс 1000 мг табл. №30
Детралекс - це натуральний препарат, до складу якого входить мікронізована очищена фракція флавоноїдів (Моффіт), в тому числі діосмін. Відноситься препарат до групи венотоніків і ангиопротекторів. Моффіт надає різні терапевтичні ефекти на структуру і функцію кровоносних судин:

 • знижує експресію прозапальних цитокінів;
 • зменшує проникність стінки;
 • стабілізує архітектоніку;
 • перешкоджає некрозу капілярів сосочкового шару шкіри.

Одним з унікальних доведених механізмів дії Моффіту служить підвищення стійкості венозних клапанів до хронічної флебогіпертензіі. Детралекс рекомендовано застосовувати в комплексній терапії:

 • венозного тромбозу;
 • хронічної венозної недостатності;
 • варикотромбофлебіту;
 • венозних трофічних виразок;
 • після різних варіантів хірургічного та флебосклерозіруючого лікування варикозної хвороби;
 • геморою;
 • позаниркової портальної гіпертензії;
 • діабетичної ретинопатії та ін.

Встановлено, що Детралекс має виражену ендотеліопротективну і антиагрегантну дію, що перевершує в максимальній добовій терапевтичній дозі ефективність інших флеботоніків.
Механізм дії Детралекса проявляється на рівні всіх ланок патологічного ланцюга:

 • підвищення тонусу стінки вен і лімфатичних судин;
 • зміцнення стінки вен і нормалізація її проникності;
 • усунення запального процесу;
 • руйнування і виведення білків;
 • збільшення числа лімфатичних судин, що знижує вираженість набряків;
 • покращує стан ендотелію, що запобігає утворенню тромбів;
 • прискорює регенерацію і нормалізує трофічні процеси в тканинах.

При цьому частота небажаних побічних реакцій при вивченні Моффіту була порівнянною з плацебо. Також отримані результати впливу Моффіту на регенерацію тканин. Наприклад, призначення Детралекса курсом тривалістю 6 місяців на додаток до компресійної терапії значимо прискорило загоєння венозних трофічних виразок.
"
Детралекс 1000 мг табл. №30
Детралекс - це натуральний препарат, до складу якого входить мікронізована очищена фракція флавоноїдів (Моффіт), в тому числі діосмін. Відноситься препарат до групи венотоніків і ангиопротекторів. Моффіт надає різні терапевтичні ефекти на структуру і функцію кровоносних судин:

 • знижує експресію прозапальних цитокінів;
 • зменшує проникність стінки;
 • стабілізує архітектоніку;
 • перешкоджає некрозу капілярів сосочкового шару шкіри.

Одним з унікальних доведених механізмів дії Моффіту служить підвищення стійкості венозних клапанів до хронічної флебогіпертензіі. Детралекс рекомендовано застосовувати в комплексній терапії:

 • венозного тромбозу;
 • хронічної венозної недостатності;
 • варикотромбофлебіту;
 • венозних трофічних виразок;
 • після різних варіантів хірургічного та флебосклерозіруючого лікування варикозної хвороби;
 • геморою;
 • позаниркової портальної гіпертензії;
 • діабетичної ретинопатії та ін.

Встановлено, що Детралекс має виражену ендотеліопротективну і антиагрегантну дію, що перевершує в максимальній добовій терапевтичній дозі ефективність інших флеботоніків.
Механізм дії Детралекса проявляється на рівні всіх ланок патологічного ланцюга:

 • підвищення тонусу стінки вен і лімфатичних судин;
 • зміцнення стінки вен і нормалізація її проникності;
 • усунення запального процесу;
 • руйнування і виведення білків;
 • збільшення числа лімфатичних судин, що знижує вираженість набряків;
 • покращує стан ендотелію, що запобігає утворенню тромбів;
 • прискорює регенерацію і нормалізує трофічні процеси в тканинах.

При цьому частота небажаних побічних реакцій при вивченні Моффіту була порівнянною з плацебо. Також отримані результати впливу Моффіту на регенерацію тканин. Наприклад, призначення Детралекса курсом тривалістю 6 місяців на додаток до компресійної терапії значимо прискорило загоєння венозних трофічних виразок.