Фуразолідон табл.50мг №20 ФУРАЗОЛИДОН
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу ФУРАЗОЛІДОН
(FURAZOLIDONE)
Склад
діюча речовина: фуразолідон;
1 таблетка містить фуразолідону 0,05 г (50 мг);
допоміжні речовини: крохмаль картопляний; лактози моногідрат; кремнію діоксид колоїдний безводний; кальцію стеарат.
Лікарська форма
Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого або зеленувато-жовтого кольору, з плоскою поверхнею і фаскою.
Фармакотерапевтична група
Протимікробні та антисептичні засоби. Фуразолідон. Код АТХ G01A X06.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Фуразолідон — антимікробний і антипротозойний засіб, похідне нітрофурану. Порушує процес клітинного дихання бактерій, пригнічує біосинтез нуклеїнових кислот. Залежно від концентрації проявляє бактеріостатичний або бактерицидний ефект. Активний щодо грамнегативних паличок (ешерихія, сальмонели, шигели, протей, клебсієла, цитробактер), грампозитивних коків (стрептококи, стафілококи), найпростіших (лямблії, трихомонади). Серед збудників кишкових інфекцій найбільш чутливими є збудники дизентерії, черевного тифу і паратифів. Слабко впливає на збудників гнійної та анаеробної інфекції. Опірність до фуразолідону розвивається повільно. Активує фагоцитоз, не пригнічує імунну систему.
Фармакокінетика.
При прийомі внутрішньо швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті і розподіляється у тканини, включаючи центральну нервову систему. Терапевтична концентрація у крові зберігається упродовж 4–6 годин. Високих концентрацій у крові і тканинах (включаючи нирки) не створює, оскільки значною мірою швидко метаболізується у печінці, перетворюючись на амінопохідне. Головний шлях елімінації — ниркова екскреція (65%). Частково виводиться з жовчю, досягаючи високих концентрацій у просвіті кишечнику, що дозволяє застосовувати його при кишкових інфекціях. При нирковій недостатності препарат кумулює у крові внаслідок уповільнення виведення.
Клінічні характеристики
Показання
Бацилярна дизентерія, паратиф, харчова токсикоінфекція, ентероколіти, лямбліоз, трихомонадний кольпіт.
Протипоказання
Термінальна стадія хронічної ниркової недостатності, порушення функції печінки, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату і нітрофуранів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
При одночасному застосуванні фуразолідону з інгібіторами моноаміноксидази, симпатоміметиками, трициклічними антидепресантами і харчовими продуктами, що містять тирамін, виникає ризик розвитку гіпертонічного кризу. При поєднанні з хлорамфеніколом і ристоміцином підвищується ризик пригнічення кровотворення.
При одночасному застосуваннім фуразолідону з амітриптиліном можливе виникнення токсичного психозу.
Аміноглікозиди і тетрациклін посилюють протимікробний ефект фуразолідону.
Засоби, що залужнюють сечу (натрію гідрокарбонат, натрію бікарбонат, ацетазоламід), знижують ефект фуразолідону, підвищуючи його виведення із сечею; засоби, що закислюють сечу, підвищують ефект препарату.
Сенсибілізує організм до алкоголю. У зв’язку з ризиком дисульфірамоподібних реакцій під час терапії фуразолідоном і упродовж 4 днів після її припинення не слід вживати алкоголь.
Особливості застосування
Ризик периферичних полінейропатій підвищується при анемії, цукровому діабеті, порушеннях електролітного балансу, гіповітамінозах В.
Для профілактики невритів при тривалому застосуванні фуразолідон можна поєднувати з вітамінами групи В.
Фуразолідон є інгібітором моноаміноксидази і при його застосуванні необхідно дотримуватися тих заходів безпеки, що й при застосуванні інших інгібіторів моноаміноксидази.
У зв’язку з ризиком підвищення артеріального тиску і розвитку психічних розладів рекомендується виключити з раціону продукти, що містять тирамін та інші судинозвужувальні аміни (сир, вершки, каву, шоколад, копченості).
Не слід приймати одночасно з фуразолідоном препарати для лікування кашлю та застуди. Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Прийом препарату у період вагітності протипоказаний. На період лікування препаратом годування груддю необхідно припинити.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Не слід застосовувати препарат під час керування транспортними засобами або роботи з потенційно небезпечними механізмами, оскільки при застосуванні препарату можливе зниження концентрації уваги, запаморочення, сонливість.
Спосіб застосування та дози
Дорослим і дітям віком від 8 років застосовувати внутрішньо після їди, запиваючи великою кількістю рідини (100–200 мл).
При бацилярній дизентерії, паратифі, харчовій токсикоінфекції дорослим призначати по 2 таблетки (0,1 г) 4 рази на добу впродовж 5–7 днів або циклами по 3–6 днів з інтервалом 3–4 дні. Дітям віком від 8 років призначати препарат з розрахунку 6–7 мг/кг маси тіла на добу; добову дозу розподіляти на 4 прийоми (при необхідності прийому дози менше 50 мг призначати інші препарати фуразолідону у відповідній лікарській формі та дозуванні). Тривалість курсу лікування становить 5–7 діб залежно від тяжкості захворювання, ефективності та чутливості до терапії.
При лямбліозі дорослим призначати по 2 таблетки (0,1 г) 4 рази на добу; дітям віком від 8 років препарат призначати з розрахунку 6 мг/кг маси тіла на добу у 3–4 прийоми. Курс лікування — 5–7 днів.
При терапії трихомонадних інфекцій дорослим призначати по 2 таблетки (0,1 г) 3–4 рази на добу впродовж 3–4 днів.
При кольпітах лікування проводити комбіновано. Внутрішньо приймати по 2 таблетки (0,1 г) препарату 3–4 рази на добу впродовж 3 днів. Одночасно у піхву вводити порошок, що містить фуразолідон з лактозою, в пряму кишку — супозиторії з препаратом.
Вищі дози для дорослих: разова — 4 таблетки (0,2 г), добова — 16 таблеток (0,8 г). Фуразолідон не рекомендується приймати довше 7 днів.
Діти.
Фуразолідон у даній лікарській формі не застосовувати дітям віком до 8 років.
Передозування
Симптоми: гострий токсичний гепатит, гемолітична або мегалобластична анемія, лейкопенія, поліневрит.
Лікування: відміна препарату, промивання шлунка, антигістамінні препарати, кальцію хлорид, активоване вугілля, вітаміни групи В, прийняття сольових проносних засобів, корекція водно-сольового балансу: симптоматична терапія, спрямована на підтримку життєво важливих функцій. Специфічного антидоту не існує.
Побічні реакції
З боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, нудота, гіркота у роті, відсутність апетиту, блювання, діарея, анорексія, холестаз, гепатотоксичність.
З боку центральної нервової системи: головний біль, сонливість, запаморочення, периферичні нейропатії.
З боку системи крові: рідко — лейкопенія, агранулоцитоз, гемоліз в осіб із дефіцитом глюкозо- 6-фосфатдегідрогенази.
З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи шкірний свербіж, гіперемію шкіри, кропив'янку, висипання на шкірі обличчя, тулуба і нижніх кінцівок, у тому числі плямисто-папульозні, ангіоневротичний набряк.
Інші: гіпоглікемія, ортостатична гіпотензія, забарвлення сечі у темно-жовтий колір, гарячка, слабкість, загальне нездужання.
З боку дихальної системи: рідко — гострі легеневі реакції.
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 20 таблеток у блістері; по 1 або 5, або 10 блістерів у пачці з картону.
Категорія відпуску
За рецептом.
Виробник
ПАТ «Монфарм».
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності
Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.
[ { "eo_id": "2713353971648431572", "e_id": "2574222864530015539", "eo_text_ua": "", "eo_text_ru": "Думка експерта про Фуразолідон табл. 50 мг №20 Монфарм
Фуразолідон – антибактеріальний та протипротозойний лікарський препарат із групи нітрофуранів. Його бактеріостатична активність пов'язана з порушенням ферментативної активності та деяких інших біохімічних процесів у клітинах патогенних мікроорганізмів.Антибіотик ефективний у терапії захворювань шлунково-кишкового тракту, спричинених наступними збудниками:
- грампозитивними коками (стафілококи, стрептококи);
- грамнегативними паличками (ешерихії, сальмонели, шигели, протеї, ентеробактери, клебсієли);
- найпростішими (лямблії).
Найбільшу чутливість до Фуразолідону мають мікроби, що провокують розвиток черевного тифу, паратифів А і В, дизентерії. Пігулки рекомендуються для лікування інфекційних захворювань травної системи:
- тифу;
- паратифів А та В;
- шигельозу (бактеріальної дизентерії);
- лямбліозу.
Фуразолідон приймають лише за призначенням лікаря. Доза препарату, тривалість курсу антибіотикотерапії залежать від віку пацієнта, виду захворювання та ступеня його тяжкості. Для дітей віком від 1 року доза розраховується з урахуванням маси тіла. Тривалість лікування не має перевищувати 10 днів.Лікарський засіб зазвичай добре переноситься. У деяких випадках при його прийомі пацієнти скаржаться на нудоту, блювання, зниження апетиту, рідше трапляються алергічні прояви. Щоб мінімізувати та запобігти побічним реакціям від прийому медикаменту, лікарі рекомендують приймати таблетки до їжі та запивати їх великою кількістю води.Усунути неприємні прояви можна за допомогою зниження дози Фуразолідону, вживання вітамінів групи В та антигістамінних медикаментів. Виникнення виражених побічних явищ вимагає припинення антибіотикотерапії та перегляду плану лікування.Застосування нітрофуранових антибіотиків, до яких належить Фуразолідон, протипоказане:
- дітям до року;
- вагітним та лактуючим жінкам;
- хворим із декомпенсованою хронічною нирковою недостатністю (термінальна стадія);
- пацієнтам із дефіцитом ферменту глюкозо-6-дегідрогенази.
Таблетки не рекомендується приймати людям, у яких раніше спостерігалися алергічні реакції при прийомі інших препаратів нітрофуранового ряду. Це може бути пов'язане з індивідуальною непереносимістю пацієнтів цієї групи антибактеріальних засобів.", "files": null, "cdate": "2021-11-23 16:21:12.44", "uid": "2466209934727972021", "editor_id": null, "editor_date": null, "id": "2713353971648431572", "filelist": null } ]Мнение эксперта о Фуразолидон табл. 50 мг №20 Монфарм
Фуразолидон — антибактериальный и противопротозойный лекарственный препарат из группы нитрофуранов. Его бактериостатическая активность связана с нарушением ферментативной активности и некоторых других биохимических процессов в клетках патогенных микроорганизмов.Антибиотик эффективен в терапии заболеваний желудочно-кишечного тракта, вызванных следующими возбудителями:
- грамположительными кокками (стафилококки, стрептококки);
- грамотрицательными палочками (эшерихии, сальмонеллы, шигеллы, протеи, энтеробактеры, клебсиеллы);
- простейшими (лямблии).
Наибольшей чувствительностью к Фуразолидону обладают микробы, провоцирующие развитие брюшного тифа, паратифов А и В, дизентерии. Таблетки рекомендуются для лечения инфекционных заболеваний пищеварительной системы:
- тифа;
- паратифов А и В;
- шигеллеза (бактериальной дизентерии);
- лямблиоза.
Фуразолидон принимают только по назначению врача. Доза препарата, продолжительность курса антибиотикотерапии зависят от возраста пациента, вида заболевания и степени его тяжести. Для детей старше 1 года доза рассчитывается с учетом массы тела. Длительность лечения не должна превышать 10 дней.Лекарственное средство обычно хорошо переносится. В некоторых случаях при его приеме пациенты жалуются на тошноту, рвоту, снижение аппетита, реже встречаются аллергические проявления. Чтобы минимизировать и предотвратить побочные реакции от приема медикамента, врачи рекомендуют принимать таблетки до еды и запивать их большим количеством воды.Устранить неприятные проявления можно с помощью снижения дозы Фуразолидона, употребления витаминов группы В и антигистаминных медикаментов. Возникновение выраженных побочных явлений требует прекращения антибиотикотерапии и пересмотра плана лечения.Применение нитрофурановых антибиотиков, к которым относится Фуразолидон, противопоказано:
- детям до года;
- беременным и лактирующим женщинам;
- больным с декомпенсированной хронической почечной недостаточностью (терминальная стадия);
- пациентам с дефицитом фермента глюкозо-6-дегидрогеназы.
Таблетки не рекомендуется принимать людям, у которых ранее отмечались аллергические реакции при приеме других препаратов нитрофуранового ряда. Это может быть связано с индивидуальной непереносимостью пациентами этой группы антибактериальных средств.
""Мнение эксперта о Фуразолидон табл. 50 мг №20 Монфарм
Фуразолидон — антибактериальный и противопротозойный лекарственный препарат из группы нитрофуранов. Его бактериостатическая активность связана с нарушением ферментативной активности и некоторых других биохимических процессов в клетках патогенных микроорганизмов.Антибиотик эффективен в терапии заболеваний желудочно-кишечного тракта, вызванных следующими возбудителями:
- грамположительными кокками (стафилококки, стрептококки);
- грамотрицательными палочками (эшерихии, сальмонеллы, шигеллы, протеи, энтеробактеры, клебсиеллы);
- простейшими (лямблии).
Наибольшей чувствительностью к Фуразолидону обладают микробы, провоцирующие развитие брюшного тифа, паратифов А и В, дизентерии. Таблетки рекомендуются для лечения инфекционных заболеваний пищеварительной системы:
- тифа;
- паратифов А и В;
- шигеллеза (бактериальной дизентерии);
- лямблиоза.
Фуразолидон принимают только по назначению врача. Доза препарата, продолжительность курса антибиотикотерапии зависят от возраста пациента, вида заболевания и степени его тяжести. Для детей старше 1 года доза рассчитывается с учетом массы тела. Длительность лечения не должна превышать 10 дней.Лекарственное средство обычно хорошо переносится. В некоторых случаях при его приеме пациенты жалуются на тошноту, рвоту, снижение аппетита, реже встречаются аллергические проявления. Чтобы минимизировать и предотвратить побочные реакции от приема медикамента, врачи рекомендуют принимать таблетки до еды и запивать их большим количеством воды.Устранить неприятные проявления можно с помощью снижения дозы Фуразолидона, употребления витаминов группы В и антигистаминных медикаментов. Возникновение выраженных побочных явлений требует прекращения антибиотикотерапии и пересмотра плана лечения.Применение нитрофурановых антибиотиков, к которым относится Фуразолидон, противопоказано:
- детям до года;
- беременным и лактирующим женщинам;
- больным с декомпенсированной хронической почечной недостаточностью (терминальная стадия);
- пациентам с дефицитом фермента глюкозо-6-дегидрогеназы.
Таблетки не рекомендуется принимать людям, у которых ранее отмечались аллергические реакции при приеме других препаратов нитрофуранового ряда. Это может быть связано с индивидуальной непереносимостью пациентами этой группы антибактериальных средств.
""Думка експерта про Фуразолідон табл. 50 мг №20 Монфарм
Фуразолідон – антибактеріальний та протипротозойний лікарський препарат із групи нітрофуранів. Його бактеріостатична активність пов'язана з порушенням ферментативної активності та деяких інших біохімічних процесів у клітинах патогенних мікроорганізмів.Антибіотик ефективний у терапії захворювань шлунково-кишкового тракту, спричинених наступними збудниками:
- грампозитивними коками (стафілококи, стрептококи);
- грамнегативними паличками (ешерихії, сальмонели, шигели, протеї, ентеробактери, клебсієли);
- найпростішими (лямблії).
Найбільшу чутливість до Фуразолідону мають мікроби, що провокують розвиток черевного тифу, паратифів А і В, дизентерії. Пігулки рекомендуються для лікування інфекційних захворювань травної системи:
- тифу;
- паратифів А та В;
- шигельозу (бактеріальної дизентерії);
- лямбліозу.
Фуразолідон приймають лише за призначенням лікаря. Доза препарату, тривалість курсу антибіотикотерапії залежать від віку пацієнта, виду захворювання та ступеня його тяжкості. Для дітей віком від 1 року доза розраховується з урахуванням маси тіла. Тривалість лікування не має перевищувати 10 днів.Лікарський засіб зазвичай добре переноситься. У деяких випадках при його прийомі пацієнти скаржаться на нудоту, блювання, зниження апетиту, рідше трапляються алергічні прояви. Щоб мінімізувати та запобігти побічним реакціям від прийому медикаменту, лікарі рекомендують приймати таблетки до їжі та запивати їх великою кількістю води.Усунути неприємні прояви можна за допомогою зниження дози Фуразолідону, вживання вітамінів групи В та антигістамінних медикаментів. Виникнення виражених побічних явищ вимагає припинення антибіотикотерапії та перегляду плану лікування.Застосування нітрофуранових антибіотиків, до яких належить Фуразолідон, протипоказане:
- дітям до року;
- вагітним та лактуючим жінкам;
- хворим із декомпенсованою хронічною нирковою недостатністю (термінальна стадія);
- пацієнтам із дефіцитом ферменту глюкозо-6-дегідрогенази.
Таблетки не рекомендується приймати людям, у яких раніше спостерігалися алергічні реакції при прийомі інших препаратів нітрофуранового ряду. Це може бути пов'язане з індивідуальною непереносимістю пацієнтів цієї групи антибактеріальних засобів.
Думка експерта про Фуразолідон табл. 50 мг №20 Монфарм
- грампозитивними коками (стафілококи, стрептококи);
- грамнегативними паличками (ешерихії, сальмонели, шигели, протеї, ентеробактери, клебсієли);
- найпростішими (лямблії).
- тифу;
- паратифів А та В;
- шигельозу (бактеріальної дизентерії);
- лямбліозу.
- дітям до року;
- вагітним та лактуючим жінкам;
- хворим із декомпенсованою хронічною нирковою недостатністю (термінальна стадія);
- пацієнтам із дефіцитом ферменту глюкозо-6-дегідрогенази.