Лікувальна косметика
Фільтри
Сортування по:
Аптечна косметика: призначення, особливості, склад
Лікувальна косметика, аптечна косметика, дермакосметика, активна косметика, а також з'явився в 60-і роки минулого століття термін космецевтика - всі ці поняття використовуються в медицині для позначення косметичних продуктів, які застосовують для лікування і профілактики дерматологічних порушень, але за визначенням ліками вони не є . Терміном «космецевтика» позначають косметичні продукти, створені на основі науково-медичних розробок і технологій, а використання компонентів складу має наукове обґрунтування. Чи є відмінності в продукції, і які особливості її застосування існують?
Лікувальна косметика: в чому відмінності від звичайної?
Сьогодні є різні трактування поняття «косметика лікувальна». Так, наприклад, одні фахівці відносять до цього класу косметологічної продукції наступний асортимент:
- засоби особистої гігієни, наприклад, для догляду за порожниною рота і зубами;
- косметична і парфумерна продукція - продукти для догляду за обличчям, тілом, волоссям і шкірою голови.
Вони можуть продаватися не тільки в аптеках, а й супермаркетах, а також в інтернет-магазинах. Це найпоширеніше і широке розуміння терміна, так як косметика аптечна об'єднує продукти по догляду за віковою (антивікова), дитячою шкірою, а також коригуючу, професійну, відновлюючу продукцію. У розумінні інших - це косметичні товари, які реалізуються виключно в аптечній мережі. Вони вимагають лікарського контролю в застосуванні і медичних показань.
Схоже трактування терміна у третьої групи професіоналів. Але вони рекомендують робити різницю між продукцією косметичної промисловості, що продається в аптеках, і аптечною косметикою (дерматологічною). Її класифікують на:
- естетичну;
- лікувальну.
Естетична аптечна косметика не має вікових, гендерних особливостей і призначається для догляду за зневодненою, зрілою, атонічною, зморшкуватою шкірою - тобто вона використовується для профілактики старіння.
На відміну від естетичної, лікувальна косметика допомагає позбутися від дерматологічних захворювань, таких, наприклад, як атопічний дерматит, розацеа, вугрової хвороби, псоріазу і т.д. Її використовують в період ремісії (поза загостренням). Вона може призначатися в комплексі з медикаментозною терапією або може посилити лікувальний ефект прийомом вітамінів, антиоксидантів в таблетках.
Четверті під цим терміном розуміють всю продукцію, представлену на полицях аптек, поділяючи її на:
- Mass market - косметичні засоби, призначені для догляду за здоровою шкірою. При цьому для вибору продуктів цієї групи не потрібні спеціальні знання, тому продаватися вона може всюди.
- Активну або власне лікувальну, яку призначають за показаннями і реалізують тільки через аптечну мережу.
- Селективну (преміум і люкс класу), в створенні якої використовувалися високі технології. Вона призначена в першу чергу для корекції естетичних недоліків - зморшок, дегідратації, птозу або тьмяного кольору.
П'ята точка зору на аптечну косметику така, що ці засоби можна використовувати для усунення симптомів проблемної шкіри і для її підбору досить рекомендації фармацевта. Лікувальною (дерматологічною) косметикою вважають композиції, що впливають на глибинні причини захворювань. Їх купувати слід після консультації з лікарем-дерматологом.
Такі розбіжності обумовлені відсутністю законодавчо закріплених тлумачень, тому фахівці рекомендують використовувати термін «дерматокосметика». Він включає більш широку категорію косметичних товарів, які можна віднести до «нелікарських засобів» поряд з БАД, функціональною харчовою добавкою, зубною пастою і ін.
Чи є відмінності в складі?
Краща аптечна косметика - це засоби, що володіють високою ефективністю і безпекою, так як для з виробництва використовують:
природні біоактивні компоненти рослинного і тваринного походження;
- антиоксиданти;
- вітаміни, мінерали;
- органічні і неорганічні кислоти;
- термальну воду та ін.
Композиції, багаті антиоксидантами, надають виражений антивіковий вплив, сприяють омолодженню зрілої, втомленої шкіри. Так, наприклад, антиоксидантну дію виявляють каротиноїди, токофероли, флавоноїди рослинного і мікробіологічного походження.
Найсильніший антиоксидант вітамін С, його і інші речовини, що нейтралізують активні радикали, включають до складу дерматокосметики кращі світові виробники. Також лікувальні продукти відрізняються більшою, ніж в доглядовій косметиці, кількістю біоактивних компонентів.
В їжі сучасної людини недостатньо нутрієнтів для живлення шкіри і волосся. Тому вітаміни А, Е, групи В включені в більшість композицій для догляду за атонічною, проблемною шкірою. Індивідуальні ізопреноїди в складі ефірних масел рослин, виявляючи бактерицидну і бактеріостатичну активність, також є важливими інгредієнтами косметичних засобів.
Біологічна активність органічних кислот з лікарських рослин, наприклад, розмаринової, лимонної, кавової, ферулової, саліцилової, забезпечує противірусний, антибактеріальний, протизапальний, кератолітичний і антиоксидантний ефект.
Лікувальний комплекс може включати синтетичні препарати. Наприклад, в Bioderma ABCDerm Babysquam входить потужний протигрибковий компонент - клімбазол, який допомагає видалити молочні скоринки, володіючи м'якою відлущувальною дією.
У дитячому шампуні від молочних кірочок BABE Cradle Cap Shampoo синтетичний антимікотик замінений ундециліновою кислотою, тому перед покупкою лікувальної косметики обов'язково потрібно консультуватися з лікарем. Адже в деяких випадках може допомогти тільки синтетичний засіб, а в іншому - це «важка артилерія», яка здатна викликати більше ускладнень, ніж принести користі.
Дермакосметика містить мінімальну кількість ароматів, мінеральних масел, барвників і парабенів або ж вони повністю відсутні, так як продукти призначені для чутливої, проблемної, тонкої дитячої шкіри.
Краща аптечна косметика: топ брендів
Краща аптечна косметика представлена такими брендами, які отримали визнання фахівців і користувачів, як:
- Laboratories Pierre Fabre;
- Kiehl's;
- Sisley;
- Clarins;
- Lancôme;
- Uriage;
- Bioderma;
- Lierac;
- Vichy;
- La Roche-Posay;
- Avene;
- Babe Laboratorios;
- DR. BELTER
- Стіфел Лабораторис і ін.
На сайті інтернет-магазину «Аптекар» представлено найповніший список кращих зразків аптечної косметики від провідних світових брендів. Каталог включає Доглядові засоби. Так, наприклад, самим м'яким продуктом для зняття макіяжу з очей є міцеловий розчин Bioderma Sensibio і продукція A-Derma ( «так зване мило без мила»).
Краща лікувальна косметика представлена не тільки закордонними брендами. Вітчизняні виробники в продуктах космецевтики не відстають від світових лідерів. При цьому ціна їх нижче, а якість дуже гарна.
Косметика аптечна: де купити?
Найкраще купувати аптечну косметику в інтернет-магазині «Аптекар». Тут представлені тільки сертифіковані і ліцензовані продукти. Вартість товарів нижча, ніж в аптечній мережі. Купити товар, який сподобався можна, не виходячи з дому, всього в один клік.
Краща лікувальна косметика в інтернет-магазині «Аптекар» представлена в широкому асортименті, який постійно поповнюється новинками. У магазині регулярно проводяться акції, діє накопичувальна бонусна система, що дозволяє істотно заощадити на вартості товару. Швидке отримання замовлень забезпечують кращі служби доставки України.