Мірамістин р-н 0.01% фл.50мл

Код товару: VМ_20997

Мірамістин р-н 0.01% фл.50мл

Код товару:
VМ_20997
Виробник:

Інструкція

для медичного застосування

препарату

Мірамістин 


Склад

діюча речовина: myramistin;

1 мл розчину містить мірамістину 0,1 мг;

допоміжна речовина: вода очищена.


Лікарська форма

Розчин для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або з жовтуватим відтінком прозора рідина, що піниться при струшуванні.


Фармакотерапевтична група

Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТХ D08A J.


Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Мірамістин чинить виражену бактерицидну дію щодо грампозитивних та грамнегативних, аеробних та анаеробних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами, резистентні до антибіотиків. Лікарський засіб ефективний щодо грампозитивних бактерій (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Streptococcus pneumoniae та ін.) та грамнегативних бактерій (Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Klebsiella spp. та ін.), діє на збудники захворювань, що передаються статевим шляхом (Chlamydia spp., Treponema spp, Trichomonas vaginalis, Neisseria gonorrhoeae), а також на віруси герпесу, імунодефіциту людини тощо. Чинить протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Pénicillium, дріжджові гриби (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata тощо) і дріжджоподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei тощо), дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violacent, Epidermophyton Kaufinan-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis тощо), а також на інші патогенні гриби, наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur), у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів. Ефективно запобігає інфікуванню ран та опіків, активізує процеси регенерації. Стимулює захисні реакції в місці застосування, за рахунок активації поглинальної і перетравлюючої функції фагоцитів, потенціює активність моноцитарно-макрофагальної системи. Володіє вираженою гіперосмолярною активністю, внаслідок чого купірує ранове і перифокальне запалення, абсорбує гнійний ексудат, сприяючи формуванню сухого струпа. Не ушкоджує грануляції і життєздатні клітини шкіри, не пригнічує крайову епітелізацію.

Не має алергезуючих властивостей та не чинить місцево-подразнювальної дії.


Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні не всмоктується через шкіру і слизові оболонки.


Показання

Хірургія, травматологія: місцеве лікування інфікованих ран різної локалізації та етіології; профілактика вторинної інфекції гранулюючих ран.

Комбустіологія: лікування опіків II і III А ступенів; підготовка опікових ран до дерматопластики.

Акушерство та гінекологія: профілактика та лікування нагноєння післяпологових ран, післяпологових інфекцій, ран промежини та піхви; запальні захворювання зовнішніх статевих органів і піхви (вульвовагініт).

Дерматологія: комплексне лікування кандидозу шкіри і слизових оболонок, мікозу стоп і великих складок.

Венерологія: індивідуальна профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, генітальний герпес).

Оториноларингологія: комплексне лікування гострого і хронічного отиту, гаймориту, тонзиліту.

Стоматологія: лікування пародонтиту, стоматиту; гігієнічна обробка знімних протезів; профілактика мікробних ускладнень після оперативних втручань на слизовій оболонці порожнини рота.


Протипоказання

Індивідуальна чутливість до мірамістину.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

При одночасному застосуванні з антибіотиками, відмічено збільшення їх антибактеріальних і протигрибкових властивостей.


Особливості щодо застосування

Венерологія. Після обробки Мірамістином® сечовипускного каналу, піхви, внутрішніх поверхонь стегон, лобка і зовнішніх статевих органів не рекомендується сечовипускання протягом 2 годин.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Оскільки резорбція лікарського засобу майже відсутня, дозволяється застосовувати Мірамістин® у період вагітності або годування груддю.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Мірамістин® не впливає на здатність керувати автотранспортом та займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.


Спосіб застосування та дози

Розчин готовий до застосування. Застосовувати місцево дорослим.

Хірургія, травматологія, комбустіологія. З профілактичною і лікувальною метою Мірамістином® зрошувати поверхню ран та опіків, рихло тампонувати рану і норицеві ходи, фіксувати марлеві тампони, змочені антисептиком. Лікувальну процедуру повторювати 2–3 рази на добу протягом 3–5 днів. Ефективним є метод активного дренування ран і порожнин із добовою витратою до 1 л лікарського засобу.

Акушерство та гінекологія. З метою профілактики післяпологової інфекції застосовувати у вигляді піхвових зрошень до пологів (5–7 днів), у пологах після кожного піхвового дослідження і в післяпологовому періоді у вигляді внутрішньопіхвових тампонів, змочених 50 мл лікарського засобу з експозицією 2 години протягом 5 днів.

При пологах жінок шляхом кесарева розтину, безпосередньо перед операцією обробляють піхву, під час операції – порожнину матки і розріз на ній, а в післяопераційному періоді вводять тампони, змочені лікарським засобом, у піхву з експозицією 2 години протягом 7 днів. Лікування запальних захворювань жіночих статевих органів проводити курсом протягом 2 тижнів, шляхом внутрішньопіхвового введення тампонів із лікарським засобом, обробки шкіри зовнішніх статевих органів, а також за допомогою електрофорезу.

Дерматологія. Лікування кандидомікозу шкіри та слизових оболонок, мікозів стоп і великих складок здійснювати шляхом аплікацій 2–4 рази на добу.

Венерологія. Для індивідуальної профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, розчин мірамістину ефективний, якщо його застосовувати не пізніше 2 годин після статевого акту. Вміст флакона за допомогою уретральної насадки вводити у сечовипускальний канал – 2–3 мл (чоловікам), 1–2 мл (жінкам), у піхву – 5–10 мл на 2–3 хвилини. Після процедури не рекомендується спорожнення сечового міхура протягом 2 годин. Обробляти шкіру внутрішньої поверхні стегон, лобка, зовнішніх статевих органів.

Оториноларингологія. При гнійних гайморитах під час пункції верхньощелепну пазуху промивати достатньою кількістю лікарського засобу. При лікуванні тонзиліту, фарингіту і ларингіту проводити полоскання горла розчином Мірамістину® 3–4 рази на добу. Кількість лікарського засобу на одне полоскання становить 10–15 мл. При отитах тампон, змочений лікарським засобом, вводити у зовнішній слуховий прохід 4–6 разів на добу протягом 10–14 днів.

Стоматологія. При лікуванні пародонтитів розчин мірамістину вводять у пародонтальні кишені на турундах із подальшими аплікаціями на ясна протягом 15 хвилин. При загостреннях проводити промивання Мірамістином® пародонтальних кишень за допомогою шприца і вводити у порожнину абсцесу турунди з лікарським засобом. Після проведення вестибулопластики і френулектомії лікарський засіб застосовувати у вигляді ванночок в амбулаторних умовах. При стоматиті, гінгівіті, рекомендується полоскання ротової порожнини 10–15 мл лікарського засобу 3–4 рази на добу. З метою гігієнічної обробки змінних протезів залишати їх на ніч у розчині мірамістину, перед використанням протези ретельно промивати проточною водою.


Діти.

Оскільки немає достатнього досвіду застосування розчину мірамістину для лікування дітей, його не слід застосовувати у педіатричній практиці.


Передозування

Явища передозування не спостерігалися.


Побічні ефекти

В окремих випадках можливе короткочасне відчуття печіння, що зникає самостійно через 15–20 секунд і не потребує відміни лікарського засобу.

Реакції гіперчутливості, зокрема явища місцевого подразнення шкіри: свербіж, гіперемія, відчуття печіння, сухість шкіри.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення «користь/ризик» для відповідного лікарського засобу. Медичним працівникам необхідно повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.


Термін придатності

3 роки.


Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С.

Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.


Упаковка

По 50 мл у флаконі, по 1 флакону з уретральною насадкою в пачці.


Категорія відпуску

Без рецепта.


Виробник

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».


Адреса

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Аптека 67 - Віталюкс

Київ, вул. Велика Васильківська, 72 (ТЦ "Олімпійський"), НУЛЬОВИЙ ПОВЕРХ
10:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 81 - Віталюкс

Київ, пр-т Голосіївський, 15
05:00 - 23:00
Упаковка

Аптека 72 - Віталюкс

Київ, вул. Бальзака, 2
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 64 - Віталюкс

Київ, вул. Ахматової Анни, 9/18
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 102 - Віталюкс

Київ, Кловський спуск, 14/24
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 8 - Аптекар

Київ, вул. Шолом-Алейхема, 4
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 122 - Аптекарь

Київ, вул. Щусєва 27/4
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 124 - Аптекарь

Київ, вул. Саксаганського, 42
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 127 - Аптекар

Київ, вул. Жилянська, 69/71
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека №А099 Київська обл., м.Київ, вул.Петра Вершигори, 1

Киев, 1
Упаковка

Аптека 86 - Віталюкс

Київ, вул. Воскресенська, 12В
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 87 - Віталюкс

Київ, вул. Ревуцького, 9
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 60 - Віталюкс

Київ, вул. Харченка 31
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 66 - Віталюкс

Київ, вул. Дяченка, 13
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 89 - Віталюкс

Київ, вул. Тимошенко 18
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 39 - Аптекар

Київ, вул. Миколи Лаврухіна, 4
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 68 - Віталюкс

Київ, вул. Якуба Коласа, 15
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 14 - Аптекар

Київ, вул. Гната Юри, 7
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 12 - Аптекар

Київ, вул. Академіка Білецького, 1/3
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека №120- Аптекарь

Київ, вул.Гната Юри
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 123 - Аптекарь

Київ, вул.Велика Васильківська, 47
08:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 38 - Аптекар

Київ, вул. Лариси Руденко, 11Б
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 65 - Віталюкс

Київ, Столичне шосе, 103, ТЦ Атмосфера
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 76 - Віталюкс

Київ, вул. Миколайчука, 7А
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 96 - Аптекар

Київ, вул. Преображенська, 8Б
09:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 97 - Аптекар

Київ, вул. Драгоманова, 38А
08:00 - 22:00
Упаковка

Аптека 98 - Аптекар

Київ, вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 40
08:00 - 21:00
Упаковка

Аптека 53 - Аптекар

Київ, проспект С. Бандери, 26В
09:00 - 20:00
Упаковка

Аптека 104 - Аптекарь

Київ, вул. Яблунева, 13А
09:00 - 20:00
Упаковка
Думка експерта
[
 {
  "eo_id": "2715531715362686429",
  "e_id": "2574231065224807794",
  "eo_text_ua": "

Думка експерта про Мірамістин р-р 0,01% фл. 50 мл Дарниця ЗАТ

Мірамістин – розчин для місцевого застосування, який є антисептиком та дезінфікуючим засобом. В 1 мл рідини міститься 0,1 мг компонента, що діє, - мірамістину. Ліки використовуються тільки місцево, вони не призначені для прийому внутрішньо. Завдяки своїм терапевтичним властивостям та широкому спектру дії медикамент став поширеним у багатьох галузях сучасної медицини.
Мірамістин виявляє високу терапевтичну активність щодо грампозитивних та грамнегативних патогенних мікроорганізмів. Розчин використовується при інфекційних захворюваннях, спричинених:

 • стафілококами;
 • стрептококами;
 • пневмококами;
 • ешерихією колі;
 • клебсієлами;
 • трепонемами;
 • хламідіями;
 • трихомонадою вагінальною;
 • гонококами та ін.

Застосовується розчин Мірамістину та для лікування пацієнтів з імунодефіцитним статусом. Під час експериментальних досліджень вченими було встановлено і те, що препарат виявляє виражену протигрибкову активність. Його нерідко додають інші лікарські засоби як один з діючих компонентів. Як приклад можна навести антисептичні назальні краплі, які застосовуються для усунення нежиті та інфекційних уражень носової порожнини.
Розчин Мірамістин активно використовується в:

 • ЛОР-практиці;
 • хірургії;
 • урології;
 • дерматології;
 • офтальмології;
 • комбустіології (при лікуванні опіків).

Призначається антисептик і жінкам, які страждають на гінекологічні захворювання інфекційно-запального характеру. Часто його використовують у венерології у складі комплексної терапії хвороб, що передаються статевим шляхом. У стоматології розчином змащують ділянки слизових оболонок ясен та ротової порожнини при гінгівіті, стоматиті та інших патологічних процесах, спричинених чутливими до ліків мікроорганізмами.
Переваги препарату Мірамістин:

 • порівняно невисока ціна;
 • комплексний терапевтичний вплив;
 • широкий спектр протимікробної активності;
 • універсальність: розчин підходить для лікування інфекційних патологій із різною локалізацією вогнищ запалення;
 • невеликий перелік протипоказань;
 • науково підтверджена ефективність;
 • безпека;
 • швидке настання лікувальної дії.

Мірамістин застосовується в терапії пацієнтів різних вікових груп. Дозволено його зовнішнє використання в період вагітності. Але оскільки в цей час від організму очікується будь-яка реакція, розчин майбутнім матерям призначається переважно в умовах денного або цілодобового стаціонарного лікування.
", "eo_text_ru": "

Мнение эксперта о Мирамистин р-р 0,01% фл. 50 мл Дарница ЗАО

Мирамистин – раствор для местного применения, который является антисептиком и дезинфицирующим средством. В 1 мл жидкости содержится 0,1 мг действующего компонента – мирамистина. Лекарство используется только местно, оно не предназначено для приема внутрь. Благодаря своим терапевтическим свойствам и широкому спектру действия медикамент стал распространенным во многих отраслях современной медицины.
Мирамистин проявляет высокую терапевтическую активность в отношении грамположительных и грамотрицательных патогенных микроорганизмов. Раствор используется при инфекционных заболеваниях, вызванных:

 • стафилококками;
 • стрептококками;
 • пневмококком;
 • эшерихией коли;
 • клебсиеллами;
 • трепонемой;
 • хламидией;
 • трихомонадой вагинальной;
 • гонококками и пр.

Применяется раствор Мирамистина и для лечения пациентов с иммунодефицитным статусом. Во время экспериментальных исследований учеными было установлено и то, что препарат проявляет выраженную противогрибковую активность. Его нередко добавляют в другие лекарственные средства в качестве одного из действующих компонентов. В качестве примера можно привести антисептические назальные капли, которые применяются для устранения насморка и инфекционных поражений носовой полости.
Раствор Мирамистин активно используется в:

 • ЛОР-практике;
 • хирургии;
 • урологии;
 • дерматологии;
 • офтальмологии;
 • комбустиологии (при лечении ожогов).

Назначается антисептик и женщинам, страдающим от гинекологических заболеваний инфекционно-воспалительного характера. Часто его используют в венерологии в составе комплексной терапии болезней, передающихся половым путем. В стоматологии раствором смазывают участки слизистых оболочек десен и ротовой полости при гингивите, стоматите и других патологических процессах, вызванных чувствительными к лекарству микроорганизмами.
Преимущества препарата Мирамистин:

 • сравнительно невысокая цена;
 • комплексное терапевтическое воздействие;
 • широкий спектр противомикробной активности;
 • универсальность: раствор подходит для лечения инфекционных патологий с разной локализацией очагов воспаления;
 • небольшой список противопоказаний;
 • научно подтвержденная эффективность;
 • безопасность;
 • быстрое наступление лечебного действия.

Мирамистин применяется в терапии пациентов разных возрастных групп. Разрешено его наружное использование и в период беременности. Но так как в это время от организма можно ожидать любой реакции, раствор будущим матерям назначается преимущественно в условиях дневного или круглосуточного стационарного лечения.
", "files": null, "cdate": "2021-11-26 16:28:31.887", "uid": "2466209934727972021", "editor_id": null, "editor_date": null, "id": "2715531715362686429", "filelist": null } ]
Хорімарко Тетяна Юріївна
Провізор
Опыт работы в фармации более 25 лет из них около 20 лет зав. аптекой.
"

Мнение эксперта о Мирамистин р-р 0,01% фл. 50 мл Дарница ЗАО

Мирамистин – раствор для местного применения, который является антисептиком и дезинфицирующим средством. В 1 мл жидкости содержится 0,1 мг действующего компонента – мирамистина. Лекарство используется только местно, оно не предназначено для приема внутрь. Благодаря своим терапевтическим свойствам и широкому спектру действия медикамент стал распространенным во многих отраслях современной медицины.
Мирамистин проявляет высокую терапевтическую активность в отношении грамположительных и грамотрицательных патогенных микроорганизмов. Раствор используется при инфекционных заболеваниях, вызванных:

 • стафилококками;
 • стрептококками;
 • пневмококком;
 • эшерихией коли;
 • клебсиеллами;
 • трепонемой;
 • хламидией;
 • трихомонадой вагинальной;
 • гонококками и пр.

Применяется раствор Мирамистина и для лечения пациентов с иммунодефицитным статусом. Во время экспериментальных исследований учеными было установлено и то, что препарат проявляет выраженную противогрибковую активность. Его нередко добавляют в другие лекарственные средства в качестве одного из действующих компонентов. В качестве примера можно привести антисептические назальные капли, которые применяются для устранения насморка и инфекционных поражений носовой полости.
Раствор Мирамистин активно используется в:

 • ЛОР-практике;
 • хирургии;
 • урологии;
 • дерматологии;
 • офтальмологии;
 • комбустиологии (при лечении ожогов).

Назначается антисептик и женщинам, страдающим от гинекологических заболеваний инфекционно-воспалительного характера. Часто его используют в венерологии в составе комплексной терапии болезней, передающихся половым путем. В стоматологии раствором смазывают участки слизистых оболочек десен и ротовой полости при гингивите, стоматите и других патологических процессах, вызванных чувствительными к лекарству микроорганизмами.
Преимущества препарата Мирамистин:

 • сравнительно невысокая цена;
 • комплексное терапевтическое воздействие;
 • широкий спектр противомикробной активности;
 • универсальность: раствор подходит для лечения инфекционных патологий с разной локализацией очагов воспаления;
 • небольшой список противопоказаний;
 • научно подтвержденная эффективность;
 • безопасность;
 • быстрое наступление лечебного действия.

Мирамистин применяется в терапии пациентов разных возрастных групп. Разрешено его наружное использование и в период беременности. Но так как в это время от организма можно ожидать любой реакции, раствор будущим матерям назначается преимущественно в условиях дневного или круглосуточного стационарного лечения.
"
"

Думка експерта про Мірамістин р-р 0,01% фл. 50 мл Дарниця ЗАТ

Мірамістин – розчин для місцевого застосування, який є антисептиком та дезінфікуючим засобом. В 1 мл рідини міститься 0,1 мг компонента, що діє, - мірамістину. Ліки використовуються тільки місцево, вони не призначені для прийому внутрішньо. Завдяки своїм терапевтичним властивостям та широкому спектру дії медикамент став поширеним у багатьох галузях сучасної медицини.
Мірамістин виявляє високу терапевтичну активність щодо грампозитивних та грамнегативних патогенних мікроорганізмів. Розчин використовується при інфекційних захворюваннях, спричинених:

 • стафілококами;
 • стрептококами;
 • пневмококами;
 • ешерихією колі;
 • клебсієлами;
 • трепонемами;
 • хламідіями;
 • трихомонадою вагінальною;
 • гонококами та ін.

Застосовується розчин Мірамістину та для лікування пацієнтів з імунодефіцитним статусом. Під час експериментальних досліджень вченими було встановлено і те, що препарат виявляє виражену протигрибкову активність. Його нерідко додають інші лікарські засоби як один з діючих компонентів. Як приклад можна навести антисептичні назальні краплі, які застосовуються для усунення нежиті та інфекційних уражень носової порожнини.
Розчин Мірамістин активно використовується в:

 • ЛОР-практиці;
 • хірургії;
 • урології;
 • дерматології;
 • офтальмології;
 • комбустіології (при лікуванні опіків).

Призначається антисептик і жінкам, які страждають на гінекологічні захворювання інфекційно-запального характеру. Часто його використовують у венерології у складі комплексної терапії хвороб, що передаються статевим шляхом. У стоматології розчином змащують ділянки слизових оболонок ясен та ротової порожнини при гінгівіті, стоматиті та інших патологічних процесах, спричинених чутливими до ліків мікроорганізмами.
Переваги препарату Мірамістин:

 • порівняно невисока ціна;
 • комплексний терапевтичний вплив;
 • широкий спектр протимікробної активності;
 • універсальність: розчин підходить для лікування інфекційних патологій із різною локалізацією вогнищ запалення;
 • невеликий перелік протипоказань;
 • науково підтверджена ефективність;
 • безпека;
 • швидке настання лікувальної дії.

Мірамістин застосовується в терапії пацієнтів різних вікових груп. Дозволено його зовнішнє використання в період вагітності. Але оскільки в цей час від організму очікується будь-яка реакція, розчин майбутнім матерям призначається переважно в умовах денного або цілодобового стаціонарного лікування.
"

Думка експерта про Мірамістин р-р 0,01% фл. 50 мл Дарниця ЗАТ

Мірамістин – розчин для місцевого застосування, який є антисептиком та дезінфікуючим засобом. В 1 мл рідини міститься 0,1 мг компонента, що діє, - мірамістину. Ліки використовуються тільки місцево, вони не призначені для прийому внутрішньо. Завдяки своїм терапевтичним властивостям та широкому спектру дії медикамент став поширеним у багатьох галузях сучасної медицини.
Мірамістин виявляє високу терапевтичну активність щодо грампозитивних та грамнегативних патогенних мікроорганізмів. Розчин використовується при інфекційних захворюваннях, спричинених:

 • стафілококами;
 • стрептококами;
 • пневмококами;
 • ешерихією колі;
 • клебсієлами;
 • трепонемами;
 • хламідіями;
 • трихомонадою вагінальною;
 • гонококами та ін.

Застосовується розчин Мірамістину та для лікування пацієнтів з імунодефіцитним статусом. Під час експериментальних досліджень вченими було встановлено і те, що препарат виявляє виражену протигрибкову активність. Його нерідко додають інші лікарські засоби як один з діючих компонентів. Як приклад можна навести антисептичні назальні краплі, які застосовуються для усунення нежиті та інфекційних уражень носової порожнини.
Розчин Мірамістин активно використовується в:

 • ЛОР-практиці;
 • хірургії;
 • урології;
 • дерматології;
 • офтальмології;
 • комбустіології (при лікуванні опіків).

Призначається антисептик і жінкам, які страждають на гінекологічні захворювання інфекційно-запального характеру. Часто його використовують у венерології у складі комплексної терапії хвороб, що передаються статевим шляхом. У стоматології розчином змащують ділянки слизових оболонок ясен та ротової порожнини при гінгівіті, стоматиті та інших патологічних процесах, спричинених чутливими до ліків мікроорганізмами.
Переваги препарату Мірамістин:

 • порівняно невисока ціна;
 • комплексний терапевтичний вплив;
 • широкий спектр протимікробної активності;
 • універсальність: розчин підходить для лікування інфекційних патологій із різною локалізацією вогнищ запалення;
 • невеликий перелік протипоказань;
 • науково підтверджена ефективність;
 • безпека;
 • швидке настання лікувальної дії.

Мірамістин застосовується в терапії пацієнтів різних вікових груп. Дозволено його зовнішнє використання в період вагітності. Але оскільки в цей час від організму очікується будь-яка реакція, розчин майбутнім матерям призначається переважно в умовах денного або цілодобового стаціонарного лікування.