Антибіотики
Фільтри
Антибіотики
Показання до застосування
Основним показанням до застосування антибіотиків є бактеріальна інфекція. При цьому не має значення, яку локалізацію має осередок патологічного процесу: вибір протимікробних медикаментів настільки великий, що для кожної хвороби знайдуться потрібні ліки.
- бронхіту;
- пневмонії;
- плевриту;
- отиту;
- синуситу (група хвороб, яка включає гайморит, фронтит, сфеноїдит і етмоїдит);
- перитоніту;
- ангіни та ін.
Чому не можна приймати антибіотики без призначення лікаря?
Протимікробні препарати використовуються практично в кожній галузі медицини. Однак їх повинен призначати тільки лікар, оскільки спочатку необхідно зібрати докладний анамнез хвороби, визначити її причину та ступінь тяжкості.
Протипоказання до антибіотикотерапії
Кожні протимікробні ліки мають свої протипоказання до застосування. Вони докладно прописані в офіційній інструкції, і з ними потрібно обов'язково ознайомитись перед початком лікування. Із загальних протипоказань до цих засобів можна виділити індивідуальну непереносимість компонентів конкретного препарату організмом пацієнта. У такому разі заміну ліків може підібрати лише лікар.
Можливі побічні дії антибіотиків
Антибіотики мають чимало побічних дій. Ризик їх виникнення збільшується при безконтрольному прийомі ліків, недотриманні дозування або застосуванні за наявності протипоказань. Найбільш поширеними негативними реакціями є диспептичні розлади. Їхній розвиток пов'язаний з тим, що антибіотики «вбивають» корисні кишкові бактерії. В результаті підвищується ризик виникнення:
- діареї;
- нудоти;
- блювання;
- метеоризму;
- ріжучих болів у животі.
Користь і шкода антибіотиків
- наданні специфічної лікувальної дії;
- високої ефективності в якості превентивних заходів, спрямованих на профілактику інфекційних захворювань до і після операції, при загальному переохолодженні організму, серйозних травмах і в багатьох інших ситуаціях;
- швидкій дії;
- великому виборі форм випуску ліків: для дорослих і дітей старшого віку виписують антибіотики в таблетках, а для малюків розроблені спеціальні засоби у вигляді сиропу або суспензії;
- наявності різних варіантів засобів на основі однієї і тієї ж активної речовини, але за різною вартістю: дорогі антибіотики найчастіше імпортуються із зарубіжних країн, вітчизняні ліки ж набагато дешевші.
- пригнічення імунної системи;
- ймовірність розвитку дисбіозу кишківника;
- звикання до конкретної речовини при неправильному застосуванні препарату;
- негативний вплив на нирки, печінку та інші органи;
- необхідність суворого дотримання рекомендацій лікаря і дозування;
- великий список побічних дій.
Антибіотики в інтернет-магазині «Аптекар»
- Аксеф. Відпускається в формі таблеток для перорального прийому і порошку для приготування ін'єкційного розчину. Призначають Аксеф при отиті, циститі, пієлонефриті та інших інфекційних захворюваннях. Дітям прописують даний антибіотик в суспензії. Ліки не мають строгого протипоказання до застосування в період вагітності і грудного вигодовування, але призначають його з обережністю. Антибіотик Аксеф відгуки заслужив переважно позитивні.
- Амоксиклав. Антибіотик для дітей, призначати при гнійній ангіні, бронхіті, синуситі та інших захворюваннях. Для дорослих пацієнтів засіб застосовується у формі таблеток.
- Бісептол. Таблетований і ін'єкційний препарат, який використовується при інфекційних захворюваннях дихальної та сечовидільної системи.
- Біцилін. Препарат пеніцилінового ряду, який відпускається в декількох варіаціях. Кожна з них має певне дозування і особливості застосування. Це один з антибіотиків від запалення піднебінних мигдалин, що призначається найбільш часто, а також для профілактики рецидивів хронічного тонзиліту.