Таблетки для травлення
Фільтри
Препарати для поліпшення травлення: показання, форми випуску, властивості
Таблетки для поліпшення травлення необхідні при неправильному харчуванні, важких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, після перенесених інфекційних захворювань, які супроводжувалися інтенсивним медикаментозним лікуванням. Для правильного засвоєння їжі препарати підбираються індивідуально, так як вони відрізняються за формою випуску і механізму дії. Препарати для травлення містять різні активні компоненти в залежності від мети призначення. Вони створюються на основі корисних бактерій кишечника, різних ферментів, трав і амінокислот.
Препарати і таблетки для поліпшення травлення: коли необхідні?
Порушення обміну речовин, роботи шлунка і кишечника сьогодні особливо часто діагностуються. До розладів травлення їжі наводять такі причини:
- нерегулярний режим харчування, убогість і незбалансованість раціону, велика кількість легких вуглеводів;
- хвороби шлунково-кишкового тракту - гастрити, виразки, мальабсорбція;
- млява скорочувальна здатність стравоходу;
- недостатнє вироблення ферментів підшлунковою залозою, печінкою;
- індивідуальна непереносимість певних речовин;
- дисбактеріоз різної етіології, в тому числі після прийому антибіотиків.
Симптоми порушень
Порушення діяльності шлунково-кишкового тракту супроводжуються подібним симптомокомплексом:
- болем в животі;
- нудотою;
- печією;
- діареєю;
- запорами;
- метеоризмом;
- здуттям.
Клінічні прояви розрізняються залежно від захворювання. Тому таблетки для поліпшення травлення і обміну речовин призначаються після ретельної діагностики та постановки діагнозу. Так, наприклад, при дисфункції шлунка відзначається нещільне закриття клапанів, низька або занадто висока кислотність, виразки, людині призначається комплексне лікування.
Також кошти для посилення роботи шлунка призначаються пацієнтам з атрофічним гастритом і гастропарезом, при яких знижується його моторика, порушується секреторна функція слизової оболонки. Таблетки для травлення потрібні і пацієнтам з синдромом диспепсії. Ця хвороба супроводжується болями при харчуванні, поганою засвоюваністю поживних речовин. Лікування виразки також включає використання різних груп діючих компонентів для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту.
В якості додаткової терапії препарати для поліпшення травлення призначаються під час вагітності. Вони приймаються в профілактичних цілях, для ліквідації здуття, нудоти, синдрому подразненого кишечника. Відвари трав призначені для підвищення апетиту, прискорення обробки їжі ферментами і шлунковим соком.
Часто після прийому антибіотиків розвивається дисбактеріоз. Відсутність корисних мікроорганізмів в кишечнику провокує болі, утворення газів, застій харчової грудки, порушення формування випорожнень. Медикаменти, що містять живі мікроорганізми, для кращого засвоєння продуктів необхідні в таких ситуаціях:
- під час і після тривалої антибіотикотерапії;
- при синдромі надлишкового бактеріального росту;
- після хірургічних операцій;
- в комплексній терапії глистових інвазій.
Пацієнтам із захворюваннями травних залоз потрібно регулярно приймати таблетки для поліпшення травлення. Ферментна недостатність підшлункової залози характеризується тим, що перетравлювання утруднено через низьку кількість ферментів. Лікування необхідно і людям з гострим і хронічним панкреатитом, так як ці стани викликають неприємні симптоми.
Ураження печінки провокують порушення обміну білків, жирів і вуглеводів. При гепатитах різної етіології (вірусних, алкогольних), інтоксикації перестають вироблятися травні ферменти, важливі для поліпшення і нормального функціонування шлунково-кишкового тракту. Лікарі призначають таким хворим таблетки для перетравлення їжі.
Препарати, що стимулюють роботу кишечника, застосовують в педіатрії для ліквідації кольок, пілороспазму і пілоростенозу у дітей. Новонародженим нерідко потрібні ліки, які містять пробіотики. Особливо це стосується немовлят, що народилися в результаті операції кесарів розтину, оскільки неприродні пологи позбавляють їх можливості пройти через родові шляхи і отримати від матері корисні бактерії.
Препарати для травлення: форми випуску і дія
Фармакологічний ринок пропонує безліч варіантів медикаментів різних категорій і форм випуску, які призначаються для доброго засвоєння білків, жирів і вуглеводів. Їх відрізняє склад, концентрація, механізм дії.
Механізм дії
Таблетки для травлення випускають з різними властивостями. Існує кілька типів:
- Еубіотики - містять мікроорганізми, які стимулюють відновлення власної мікрофлори, знищують патогени (Биоспорин, Субалін-Форте). Застосовуються при дисбактеріозах, діареях, колітах.
- Амінокислоти - застосовуються для лікування холестазу, мають виражену метаболічну дію, відновлюючи функціонування секреторної діяльності печінки (Гепаметіон).
- Гепатопротектори на основі рослинних компонентів - знижують рівень холестерину, підсилюють захисні функції печінки. Зменшують всмоктування токсичних кислот, застосовуються для швидкого полегшення симптомів (Схізандрін, Урсогепавін).
- Ферментні комплекси - підходять людям, у яких порушений синтез власних ферментів. Вони замінюють їх, дозволяючи продуктам нормально перетравлюватися навіть при захворюваннях секреторних органів (Санз).
- Гастропротектори - використовуються гастроентерологами при наявності пошкоджень слизової шлунка. Препарати цієї групи стимулюють загоєння тканин, знеболюють і сприяють активізації ензимів (РефлюВард).
- Трав'яні збори - відрізняються м'якістю, їх заварюють і вживають перорально. Вони заспокоюють, приводять до природного відновлення нормальних функцій травлення (Ромашки квітки).
- Комбіновані медикаменти - поєднують в складі кілька біологічно активних речовин. За рахунок дії різних компонентів позитивний ефект посилюється. Такі композиції різноспрямовано впливають на шлунково-кишковий тракт - відновлюють мікрофлору, підтримують м'язовий тонус, захищають від патогенних мікробів (Зафакол).
Форми ліків
Ліки для травлення можуть виготовлятися у формі таблеток. Це найбільш популярний варіант, широко поширений завдяки доступності та зручності прийому. Таблетовані засоби, представлені в каталозі інтернет-магазину «Аптекар»:
- Бактобліс;
- БіоГая Пробиотик;
- Ензібар.
В капсулах в основному виробляються медикаменти, що містять живі бактерії або молекули, які повинні розчинитися в кишечнику. До них відносяться:
- Лактібіан Толеранс;
- Буларді Макс;
- Лактімак Форте.
Пробіотики випускаються у вигляді паст для перорального вживання, що забезпечує їх збереження в живому вигляді (ЛактоБіоЕнтеросгель). Для хворих з порушенням всмоктування більше підходять медикаменти в формі сиропу:
- Прелаксан;
- Вормітел;
- Саколін.
Трави (квіти, листя, насіння) випускають у вигляді розсипних і дозованих чаїв (Фіточай Репешок, Сени листя). Орієнтовані на дітей краплі призначені для більш зручного дозування (Оптілакт Малюк, Мамалак).
Де купити ліки для травлення?
Таблетки, що покращують роботу шлунково-кишкового тракту і травлення, можна придбати на сайті інтернет-магазину «Аптекар». У каталозі представлений широкий вибір різноманітних лікарських форм і фармакологічних груп препаратів, які гарантовано допоможуть впоратися з будь-якою проблемою. Кращі таблетки для швидкого перетравлення їжі:
- Ензібар Інфламаза (Advanced Vital Enzymes);
- БіоГая (Farmasierra);
- VITA-Антациди (Краса і здоров'я);
- Мамарін (Pharmacy Laboratories s.c.);
- Фітолакс (Евалар).
Всі товари інтернет-магазину «Аптекар» сертифіковані, пройшли клінічні випробування, безпечні та ефективні, мають позитивні відгуки від практикуючих лікарів і пацієнтів.
Думка експерта про таблетки для травлення
Види препаратів для нормалізації травлення
Плюси і мінуси БАДів для травлення
- переважно натуральний склад;
- безпека;
- висока ефективність;
- доступна вартість;
- безрецептурні;
- велика різноманітність препаратів;
- окремі форми випуску для дітей і дорослих;
- відсутність звикання до ліків;
- мінімальний список протипоказань;
- часто - можливість вживання в період вагітності і лактації.
Таблетки для травлення в інтернет-магазині «Аптекар»
- VITA йогурт і Панкреокап;
- Лактіалє;
- ЕкоБіол;
- Турбіотік Пріантібіотік;
- Біоспорин Форте;
- Біфідумбактерин;
- Біфілакт Екстра;
- Біфітен Нео;
- Бревелак.