Сорбенти і детоксиканти

Фільтри

Сортування по:

Сорбенти препарати: показання, види, механізм дії

В даний час неможливо уявити життя сучасної людини без абсорбентів і детоксикантів. Це пов'язано з величезною кількістю хімічних речовин, що отруюють організм. Щодня з їжею і водою в нього потрапляє безліч небажаних з'єднань, які здатні накопичуватися і надавати шкідливий вплив на системи органів. Сорбенти - препарати, що володіють сорбуючою дією і призначаються для очищення організму, профілактики або комбінованого лікування при захворюваннях видільної, травної та інших систем.

Кому показано застосовувати детоксиканти?

Практично у кожної людини відзначаються ознаки загальної інтоксикації, що пов'язано зі способом життя, шкідливими звичками, неправильним харчуванням, стресами і гіподинамією. Небажаний вплив можуть також надавати шлаки і токсини, які накопичуються в процесі життєдіяльності патогенних мікроорганізмів.
Тому фахівці рекомендують приймати детоксиканти (абсорбенти). Вони входять до складу багатьох лікарських препаратів, мають сорбуючу дію, завдяки якій відбувається абсорбція токсинів на поверхні таблеток і виведення захоплених речовин.
Сорбенти для очищення організму призначаються при:
 • отруєнні харчовими токсинами в результаті вживання неякісних або неправильно термічно оброблених продуктів харчування;
 • передозуванні чи безконтрольному прийомі медичних препаратів;
 • отруєнні різними важкими металами, що призводить до серйозних уражень системи кровотворення;
 • інтоксикації наркотичними та алкогольними речовинами, а також їх сурогатами;
 • алергії та інших гіперреактивних станах організму;
 • профілактиці розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця;
 • перевантаження шлунково-кишкового тракту їжею і алкогольними напоями;
 • абстинентному синдромі після припинення впливу алкоголю і наркотиків;
 • хронічних захворюваннях органів видільної системи.

Визначити інтоксикацію просто, достатньо лише знайти один або кілька клінічних симптомів - головні і м'язові болі, підвищену або знижену температуру тіла, різку стомлюваність, різні висипання на шкірних покривах і слизових оболонках. У деяких випадках можуть спостерігатися дратівливість, емоційна і фізична втома, блідість шкірних покривів.
Якщо не вживати своєчасних заходів, то під дією токсинів починають розвиватися:
 • захворювання біліарної системи;
 • аутоімунні патології;
 • порушення з боку серцево-судинної системи.

Деякі відзначають ефективність природних сорбентів для схуднення. Причому доведено, що активоване вугілля здатне зв'язувати жовчні кислоти в травному тракті, що не дозволяє розщеплювати і поглинати жири. Таким чином, прийом сорбентів знижує всмоктуваність нутрієнтів в кишечнику.

Сорбенти від похмілля і інших «забруднень»: види і форми

Випускаються різні види абсорбентів, які розрізняються за складом, лікарською формою та механізмом дії. За хімічною будовою розрізняють:
 1. Активоване вугілля - препарат має ентеросорбуючу, дезінтоксикаційну та протидіарейну дію. Показаний не тільки при ендогенних інтоксикаціях, але і при підвищеній кислотності шлунка, інфекціях травного тракту і для підготовки перед інструментальними методами дослідження (рентгенологічними та ендоскопічними).
 2. Алюмосилікати - до них відносять біле вугілля та інші препарати з кремнієм (це кращі сорбенти від похмілля).
 3. Алюмогелі - сорбенти для шкіри, застосовуються як гемостатичні засоби при незначній капілярній кровотечі.
 4. Окисні - сорбенти для кишківника, слизових і шкірних покривів, найбільш часто використовуються для профілактики розвитку алергії і гіперчутливих реакцій сповільненого і негайного типу.
 5. Органомінеральні і композиційні - використовують при ендотоксикозі.
 6. Грубі харчові волокна - здатні виводити шлаки з шлунково-кишкового тракту, самі при цьому не змінюються.

За фармакологічною формою абсорбуючі препарати можуть бути в таблетках, гранулах, порошках, пастах або харчових волокнах. Залежно від вибірковості препарату виділяють моно-, бі- і поліфункціональні, а також неселективні сорбенти (вугілля, природні - хітин, целюлоза і лігнін).
Якщо прийняти сорбенти за 30-45 хвилин до початку застілля або відразу після прийому алкоголю, то вдасться запобігти розвитку синдрому похмілля.

Як працюють сорбенти для очищення організму?

По механізму дії сорбенти для очищення організму можна розділити на:
 1. Адсорбенти - препарати, які поглинають токсичну речовину на своїй поверхні за рахунок вступу з ним в хімічну реакцію.
 2. Абсорбент - таблетки, що утворюють з поглинутою речовиною розчин, який може бути в твердій, напівтвердій або рідкій формі.
 3. Іонообмінні - засоби, що замінюють іони речовини одного типу зі своїми іонами в такій же кількості.
 4. Сорбенти при алергії з комбінованим механізмом - об'єднують в собі декілька видів сорбування.

Вибирати сорбенти необхідно тільки після оцінки сорбційної ємності препарату і форми його випуску, органолептичних властивостей. Багато препаратів здатні надавати травмуючу дію на слизові оболонки запалених органів шлунково-кишкового тракту.
Не можна забувати і про евакуаторну здатність препарату з кишечника. Під час гострих харчових інтоксикацій перевагу віддають вугіллю, так як його неселективна дія дозволяє швидко і в достатній кількості очистити кишечник від шкідливих токсинів.
Для поразок шлунка найкраще підходять порошкоподібні форми сорбенту та абсорбенти в капсулах, а ось гранульовані засоби здатні тривалий час зберігати свою ефективність, що дозволяє використовувати їх при ураженні дистальних відділів травного тракту. Сорбенти при шкірних захворюваннях випускаються у вигляді паст і гелів. При профілактиці та лікуванні алкогольних і наркотичних інтоксикацій використовують природний сорбент на основі лігніну.
При використанні сорбуючих ліків слід контролювати спорожнення кишечника, так як через 2 години сорбент починає віддавати токсин назад в кишечник. Це відбувається через зсув динамічної рівноваги.
Зараз все частіше використовують сорбенти нового покоління, так як в їх склад додатково входять пребіотики. Це дозволяє уникнути розвитку дисбактеріозу після терапії препаратами. Особливо ефективна дана комбінація при лікуванні кишкових інфекцій бактеріальної природи.
Сорбенти для очищення організму та інші детоксиканти можна придбати в будь-якій аптеці, однак досить часто споживачі стали стикатися з підробками. Для того щоб запобігти прийому неякісних препаратів, які можуть завдати шкоди організму, необхідно купувати ліки і біологічні добавки тільки в перевірених і сертифікованих аптеках.
В інтернет-магазині «Аптекар» на продаж представлені тільки ліцензовані і оригінальні препарати. У каталозі вказані назви, ціна і характеристики ліків, завдяки чому покупець може підібрати собі найкращий, який підходить саме йому, сорбент. Всі ліки на сайті знаходяться в безрецептурному доступі. Але це не означає, що препарат абсолютно безпечний.
Особливу увагу слід приділяти покупці препаратів для дітей, так як вони сорбують не тільки небажані речовини, а й життєво необхідні для організму нутрієнти, що може призвести до розвитку гострих і хронічних патологій, а також уповільнення розумового і фізичного розвитку. Менеджери-консультанти, що працюють в режимі онлайн, допоможуть підібрати безпечний дитячий сорбент - таблетки, капсули, порошок та ін., для дитини.