Препарати для нервової системи

Фільтри

Сортування по:
Різні неврологічні патології і порушення функцій нервової системи проявляються у 97-99% жителів Землі. Сучасна людина існує в умовах постійного стресу, зниженою рухової активності, несприятливої екології, що викликає болі різної локалізації, емоційні розлади, вегетативні порушення, безсоння.

Препарати для поліпшення нервової системи

Більшість пацієнтів з неврологічними порушеннями обмежуються анальгетиками і седативними засобами. Знявши гостроту симптомів захворювання, вони до наступного нападу мігрені, радикуліту або підвищення тривожності забувають про рекомендації лікаря, ігноруючи лікування хвороби.


Фармацевтичні фірми випускають препарати для зміцнення нервової системи, що підрозділяються на групи:

● анксіолітики, транквілізатори;
● антидепресанти;
● міорелаксанти;
● нейролептики;
● протисудомні засоби;
● засоби від паркінсонізму;
● засоби від деменції;
● інші засоби для терапії нервової системи (НС).

Медикаменти групи «N», призначені для НС, в переліках життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів становлять 15%. BNP Paribas посідає III місце за кількістю найменувань, поступаючись противірусним (I), протипухлинним (II) лікам, що свідчить про:

● значне поширення;
● високу варіативность захворювань НС;
● хорошому фармсопровождені.

Ліки від нервів випускають у формі таблеток капсул, розчинів для крапельниць та ін'єкцій. Більшість медикаментозних засобів створюються на основі синтетичних сполук. Вони мають:
● швидкодію;
● добре вивчений механізм дії;
● легко прогнозований ефект.

Всі плюси синтетичних препаратів переважає один мінус - побічні ефекти. Тільки при адекватному використанні - дотриманні дозування, тривалості курсу лікування, врахування індивідуальних особливостей пацієнта, побічні явища мінімальні.

В останні 10-20 років в Європі стали користуватися популярністю композиції на основі екстрактів лікарських рослин. Сьогодні фармпромисловість України збільшила обсяг випущених фітопрепаратів. У комплексах використовуються вітчизняні рослини - звіробій, що володіє антидепресивними властивостями, ехінацея, що зміцнює імунітет і тонізує НС, вербена, що полегшує депресивні стани.

Перевага препаратів на рослинній основі складається в:
● мінімальній кількості протипоказань;
● широкому спектрі дії;
● хорошою переносимістю при тривалому використанні;
● низькою вартістю.

Купити таблетки від нервів можна по пред'явленню рецепта і в безрецептурному продажу. В обох випадках рекомендується застосовувати ліки за призначенням лікаря, щоб уникнути ускладнення хвороби, загострення супутніх патологій, формування залежності.

Чому важливо дбати про нервову систему?

Людський організм складається з безлічі систем: серцево-судинної, ендокринної, репродуктивної, травної, дихальної, імунної. Від їх стану залежить життєдіяльність всієї біологічної системи, так як НС:

1. Здійснює поліорганну регуляцію.
2. Забезпечує координацію злагодженого відповіді складових як єдиного цілого.
3. Підтримує постійність внутрішнього середовища.
4. Аналізує сигнали, що надходять ззовні, включає адаптаційно-компенсаторний механізм.
5. Забезпечує психічні процеси: пам'ять, мислення, мову, свідомість.

Незначний збій функціонування НС призводить до психічної та соматичної патології. Порушення фізичної складової, що виявляється у вигляді психосоматичних захворювань, змушує людей звертатися за медичною допомогою. Недуги психоемоційної сфери прийнято приховувати або ігнорувати.

Здоров'я НС є основною складовою загального самопочуття індивідуума, тому важливо підтримувати його стабільність. У сучасних реаліях захворювання, які 15-20 років тому були характерними ознаками старості, сьогодні відзначаються у працездатних молодих людей, дітей.

Що потрібно знати при лікуванні нервів?

На ранніх стадіях лікування з патологіями НС можуть впоратися препарати на основі лікарських рослин, які надають м'яку пролонговану дію. Для терапії субкомпенсованих і декомпенсованих станів будуть потрібні сильнодіючі препарати. У них значно більше побічних ефектів, а значить, і шкідливу дію на організм більш виражено.


Щоб уникнути прогресування патології НС, необхідно застосовувати превентивні заходи - препарати для зміцнення НС, підвищення адаптивності, стресостійкості. Самолікування небезпечно, так як багато таблеток від неврозу, стресу, депресії викликають звикання. Тільки фахівець може розробити схему адекватної терапії, врахувавши індивідуальні особливості пацієнта. Прояви захворювань НС різноманітні і для їх лікування необхідний комплексний підхід.