Вітаміни для судин і серця фото 1, Aptekar.ua

Вітаміни для судин і серця

Вітаміни для судин і серця: турбота кожен день


Людське серце щодня перекачує до 7,5 тис. л крові через кровоносну систему довжиною 100 тис. км. Від стану серцевого м'яза і кровоносних судин залежить здоров'я і життя людини. Щоб підтримати систему кровообігу, потрібні вітаміни для судин і серця. Вони необхідні не тільки людям похилого віку. Молодь зазнає постійних стресів, впливу поганої екології, дотримується неправильного харчування, перекушуючи на ходу важкою їжею, п'є багато кави і енергетичних напоїв, щоб підбадьоритися. Тому серцево-судинні патології значно «помолодшали».

Показання


Люди починають піклуватися про серце та судини, коли відчувають біль і дискомфорт. Сьогодні в кардіологію потрапляють люди у віці до 30-35 років. Фахівці вважають, що регулярне вживання необхідних вітамінів і мікроелементів, здоровий спосіб життя на 50% знижує смертність від ССЗ.

Підтримуючи і забезпечуючи харчування тканин кровоносної системи, можна уникнути появи більшості патологій. Нагальну потребу в прийомі серцевих нутрієнтів відчувають:

· Підлітки і діти;
· Літні люди старше 50 років;
· Спортсмени;
· Люди, що займаються важкою фізичною працею;
· Робочі підприємств зі шкідливими і небезпечними умовами праці;
· Пацієнти із судинними патологіями головного мозку і кінцівок;
· Хворі, які перенесли кардіологічні та флебологічні операції.

Але не тільки тим, хто входить до групи ризику, потрібні кардіонутрієнти. Вони показані для профілактики людям зі спадковою схильністю до кардіологічних захворювань. Лікар визначить, які біоактивні речовини і в якому дозуванні потрібні в кожному конкретному випадку. Самолікування може призвести до гіпервітамінозу і завдати великої шкоди органам кровообігу.

Причини патології ССЗ


Патологічний вплив на серцево-судинну систему роблять наступні фактори:

· малорухливий спосіб життя;
· високий вміст ліпідів в крові, високий рівень холестерину і тригліцеридів;
· надлишкова вага;
· надмірні фізичні і психоемоційні навантаження;
· вживання алкоголю;
· паління;
· порушення обміну речовин;
· ендокринні захворювання (цукровий діабет, гіпотиреоз);
· високий кров'яний тиск - гіпертензія;
· спадкова схильність.

Наявність декількох факторів у одного індивідуума підвищує ризик його смертності від патології серцево-судинної системи в 5-7 разів. Найбільш частою причиною хвороб є неправильний спосіб життя (80%) і лише в 20% випадків соматичні захворювання, інфекції, коливання рівня гормонів, запалення і спадковість.

Нутрієнти для ССЗ


Для нормального функціонування організму серце і судини повинні отримувати нутрієнти, що використовуються для побудови клітин, проходження біохімічних реакцій, енергії.

Для підтримки серця необхідні вітаміни:

1. А - ретинол підвищує вміст «корисного» холестерину, захищає від атеросклерозу і стенокардії, сприяє оновленню тканин.
2. С - активізує обмінні процеси, має антиоксидантну дію, руйнує «поганий» холестерин, зміцнює міокард.
3. Вітамін Е - захищає серцевий м'яз і судини від дії негативних радикалів, нормалізує згортання крові, перешкоджає утворенню тромбів, контролює рівень холестерину.
4. Р - зміцнює стінки кровоносних судин, перешкоджає кровоточивості, нормалізує тиск.
5. В1 - регулює скорочення міокарда.
6. Вітамін В12 - стимулює вироблення гемоглобіну.
7. Вітамін Д - регулює функції серцевого м'яза, впливає на згортання крові, фібриноліз, при дефіциті збільшується ризик інфаркту міокарда та утворення тромбів.
8. Вітамін К - регулює згортання крові, запобігає крововиливу, бере участь у тканинному диханні, стабілізує мембрани клітин.

Вчені Віргінського університету (США) назвали найважливіші вітаміни для серця - це аскорбінова кислота (С) і «сонячний» вітамін (D). Крім них, для гарного самопочуття потрібні мінерали:

· Калій;
· Кальцій;
· Магній;
· Натрій;
· Фосфор;
· Хлор.

Мінерали і вітаміни для судин і серця, як правило, запасти прозапас неможливо. Вони повинні надходити в організм ззовні з їжею і біодобавками. Також органам необхідний риб'ячий жир або Омега 3.
Жирні кислоти регулюють засвоєння кальцію, необхідного для скорочення серцевого м'яза і передачі нервових імпульсів, запобігають відкладенню холестеринових бляшок, необхідні для профілактики атеросклерозу. Вони захищають клітини від активного кисню і служать профілактикою серцево-судинних захворювань.

Кращі комплекси


Для того щоб нутрієнти ефективно працювали, необхідно, щоб вони входили в комплекс в певному поєднанні, що забезпечує синергізм, і в потрібній кількості. Таким вимогам відповідають такі біологічні добавки:

· Доппельгерц Актив «Омега-3 Чисті Судини»;
· Доппельгерц «енерготоніку Н»;
· Solgar «Потрійна омега-3950 ЕПК і ДГК»;
· Геровітал Плюс, Др. Тайсс;
· Капілар Кардіо коензим Q10;
· Кардіо Актив Омега-3;
· Кудесан Q10 калій / магній;

Ці комплекси містять тільки натуральні компоненти, добре переносяться, не викликають побічних ефектів і можуть застосовуватися тривалий час для профілактики серцево-судинних захворювань.

Методи профілактики


Для гарного самопочуття, міцного здоров'я і нормальної роботи серцево-судинної системи необхідно:

· Правильно харчуватися, уникаючи занадто жирної, смаженої, гострої і пряної їжі;
· Виключити шкідливі звички - відмовитися від прийому алкоголю і паління;
· Скорегувати фізичні навантаження;
· Більше гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом;
· Обмежити вживання солі;
· Контролювати масу тіла;
· Дотримуватися раціонального режиму праці та відпочинку;
· Щорічно проходити обстеження у кардіолога;
· Приймати вітамінно-мінеральні комплекси і БАДи для серця і судин.

Кращі засоби для підтримки кровоносної системи, харчування тканин органів і профілактики патологій можна замовити онлайн в мережі аптек «Aptekar».

Другие новости

Все новости